Položky 0

Ozvučenie AUDI A6 Ground Zero

AUDI A6 GROUND ZERO AUTOFUN DRARTEX EVOTEC JBL GLADEN. Prvý krok na zlepšenie zvuku nielen v tejto Audi A6 je vždy vyriešiť dvere. Reproduktory už to mali za sebou.  V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory. Napojili ich na zosilňovač a dopojili všetko na 5 kanálový zosilňovač.

Tlmenie a odhlučnenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom DrARTEX vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme dali Autofun M1. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 na vonkajší plech.

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili nemecké reproduktory, trojpásmové Ground Zero GZTC 165.3 do predných a dvojpásmové komponentné Ground Zero GZTC 165 do zadných dverí.Osadili sme ich do lakovaných / impregnovaných MDF redukcií. Samozrejme dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu.

Zosilňovač. Na zabezpečenie dostatku výkonu sme použili 5 kanálový zosilňovač Gladen RC150c5. Zapojenie 4 kanály /4x90W RMS/ predné dvere do Bi-Amp a na piaty kanál /450W RMS 2Ohmy/ subwoofer JBL S2-1224SS.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. Štandardne vieme štyri dvere spraviť za jeden pracovný deň. Napojenie zosilňovača a nakáblovania auta trvá 1 deň. Takže dokopy sa to dá stihnúť do 2 pracovných dní.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov, zosilňovača a subwoofru. Cenovo sa hýbeme 1200-1500eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 14 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu