Položky 0

Dance with me JBL P6560C

Nie každý totiž požaduje a preferuje vyrovnanosť prejavu, informatívnosť či audiofilský zvuk. A tak test berte ako vodítko, nie ako dogmu, a vyberajte si repro podľa vlastných uší a vkusu.

JBL P6560C
     Nové reproduktory série Power sú po konštrukčnej stránke rozhodne vylepšené voči predchodcom. Šasi stredobasu je síce z plechového výlisku, ale vďaka prelisom je naozaj rigidné. Patentovaná HCL membrána je najtuhšia v teste vďaka sendvičovej konštrukcii, pozostávajúcej z 2 vrstiev tkaných sklených vlákien, ktoré sú nanesené na epoxidom potiahnuté nomexové jadro, so štruktúrou včelieho plástu. Plusom je aj kvalitný záves z butylovej gumy, či odvetrávanie cievky a vyrovnávanie pretlaku v magnetickom systéme sústavou otvorov pod vlnovcom. Klasické prípojné terminály vystriedali dutinkové svorky na 15 cm kábliku. 25 mm „edge-driven“ kalota má vo svojej výbave aj I-mount sadu plastov, takže jej umiestnenie či nasmerovanie bude bezproblémové. Výhybka je osadená v uzavretej plastovej krabičke so vzorovo poplastovanými dutinkovými konektormi a jedinú výčitku mám len na margo voľby útlmu, ktorý ponúka pokles o -6 dB. Predsa len, by som ešte jeden medzistupeň prijal.

Zvuk

     Zvuk patrí charakterovo do triedy lešteniek a tak bude vyhovovať každému, kto si rád pridáva výšky a nikdy nemá dosť otvorenosti na stredoch. Čo sa týka dynamiky a prekreslenia stredov a stredobasu, nemám čo vytknúť a pri nízkej a strednej hlasitosti oplýva zvuk detailmi. So stúpajúcou hlasitosťou je prezentnosť na výškach (ale aj pri vokáloch), na môj vkus prílišná. Pre mnohých bude výhodou aj impedancia 2 Ω, ktorá vycucne zo zosilňovača maximum výkonu, nehovoriac o vysokej zaťažiteľnosti setu.

JBL P6560c

Záver
     Každá zo značiek ponúka tú svoju "nekompromisnú" vernosť reprodukcie, a tak je len na vašich prioritách, ktorý zo zvukových plusov uprednostníte a nad ktorým neduhom privriete oči.
Mne ostáva len skonštatovať, že táto trieda už v dominantnej miere opustila destské choroby lacných setov a poskytne vám skutočný pôžitok z posluchu hudby.
Nezabúdajte však na skutočnosť, že minimálne 80% kvality výsledného zvuku tkvie v nekompromisnom osadení a vytlmení dverí. Ďalšími faktormi sú vhodná kombinácia repro/zosilňovač/autorádio a nemenej dôležité je aj nastavenie celého systému. Ak splníte tieto požiadavky v maximálnej možnej miere, každé reproduktory sa vám odvďačia a vydajú zo seba maximum.

PODMIENKY TESTOVANIA
     Reproduktory boli osadené a testované v uzavretých MDF ozvučniciach s objemom 20l pre každý stredobas a s výškovým reproduktorom umiestením 7cm nad ním, čo predstavuje takmer ideálne podmienky. Kritickému posluchu predchádzalo 48 hodinové zahorovanie každého setu. Ako zdroj signálu bol použitý Alpine CDA-9812 a zosilnenie signálu mal v kompetencii 2-kanál DLS RA 20 respektíve 4-kanál Mac Audio Z4200. Kabeláž tvoril Neotech Sound Stream 2x2mm2 a o priame prepínanie medzi jednotlivými repro sa postaral relé prepínač z produkcie BS Acoustic.
     Ako testovacie nahrávky boli použité skladby od interpretov: Jeff Lorber, Lee Ritenour, Denis Chambers, The McNeely-Levin-Skinner Band, ZZ Top, Monkey Bussiness, Faith No More, Polemic, Dido, Eminem, Rytmus, Rage Against the Machine, Faithless, Rammstein a Red Hot Chilli Peppers.

 

Zdroj: Auto-Hifi

 

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

14 + 11 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu