Položky 0

DO-Odhlučnenie po rokoch Volvo XC90.

VOLVO XC90 do-odhlučnenie po rokoch. Moje auto bolo robené pred 7-8 rokmi a teda už bolo na čase na do-odhlučnenie.

Čo sme teda robili? V aute sme robili iné úkony a bolo treba demontovať interiér a tak sme sa rozhodli pre ďalšiu vrstvu odhlučnenia na podlahu. Niekedy v dávnej minulosti sa robilo a aj dnes je základ dvoj vrstvové tlmenie a odhlučnenie. Tlmenie STP je samozrejme aj po rokoch v poriadku a tak isto aj odhlučnenie STP. Každopádne doba pokročila a dnes už druhá vrstva nie je koniec a dnes už bežne lepíme tretiu vrstvu. Jedná sa o Noise Block od STP, máme ju v dvoch hrúbkach 2-3mm. V mojom aute samozrejme 3mm. Spoje sme prelepili pomocou pásky STP Alu Tape, aby bolo všetko pekne pospájané.

Je tlmenie a odhlučnenie zázrak? Dnes je už veľmi veľa materiálov v rôznych cenách, kvalitách a aj určenia. Takže nie je problém vyriešiť čo bude treba. Len z ohľadom na cenu a zameranie Vášho auta treba mať adekvátne očakávania. Každopádne je vždy dobre rozumne sa zamyslieť nad tým čo očakávate a tým čo sa dá dosiahnuť. Ale ako ja hovorím, bez vytlmeného a odhlučneného auta nie je kľudná jazda.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia. V mojom prípade nejde o cenu, auto jazdí dlhé vzdialenosti a nechceme ho predať = oplatí sa niečo investovať.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

7 + 7 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu