Položky 0

DSP Audi A4 B8 upgrade 2.0

AUDI A4 B8 GROUND ZERO DSP ZOSILNOVAC REPRODUTKORY.

V tomto aute sme v prvom kroku menili predné sterdobasové reproduktory, ktoré zvukovo neboli nič moc a samozrejme sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili. Teraz prišiel rad a čas na dopojenie DSP zosilňovača a Fullrange reproduktorov do prístrojovej dosky.

Reproduktory. Výškové reproduktory s prístrojovej dosky sme nahradili Fullrange reproduktormi. Jedná sa o Ground Zero GZUF 60SQX /nový model GZUF 60 SQ-A/ s výkonom 50/80W a frekvenčným rozsahom 300-20.000Hz, citlivosť 84dB a doporučeným orezaním HPF 300Hz a strmosť 12dB/Okt. Takže jeden reproduktor Vám zahrá stredy a výšky. Rozmer / priemer je 6cm, montážna hĺbka 36mm a veľkosť cievky 25mm.  Osadenie vďaka „použitiu“ a upraveniu pôvodného výškového reproduktora nebol problém. Samozrejme aj dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia. Zvuk sa nám veľmi páčil, veď ich mám aj ja vo svojom aute a nechcem sa ich vzdať. Každopádne ak je vhodná „diera“ treba ich tam dať a bude radosť. Ich cena je podľa mňa super 179eur nie je za daný typ reproduktora moc.

DSP zosilňovač má veľké výhody. Napríklad obsahuje možnosť dopojiť OEM rádio priamo do zosilňovača bez nutnosti ďalších prevodníkov a samozrejme má funkciu aj AUTO ON. DSP dovoľuje detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Má 6 kanálový HI Input-u a okrem 4 kanálového zosilňovača ešte ďalšie štyri nízko úrovňové výstupy na ovládanie externého zosilňovača. DSP zosilňovač od Ground Zero GZDSP 4.80A-PRO  sme použili na napojenie predného 20cm stredobasov v predných dverách a Fullrange reproduktorov v prístrojovej doske do Bi-amping. Zvuk je možné, vďaka DSP, detailnejšie nastaviť pre konkrétneho zákazníka. Samozrejme aj de-equalizácia pomocou ladiaceho mikrofónu je super.

Ako ďalej? V ďalšom kroku budeme meniť zadné reproduktory a dopájať ďalší zosilňovač a možno subwoofer.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade 8 hodín.

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cena cca 1000eur.

Odkazy Ground Zero

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

7 + 1 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu