Položky 0

Dvakrát dva: Dvojdiverzný prijímač DVB-T s autoscanom


Technické údaje
Rozmery 220x122x32mm
Anténne vstupy   4
Antény   4
Diaľkové ovládanie   áno
Videovýstupy   4
Audiovýstupy   1
Videovstupy   2
Audiovstupy   2
Prípojka pre cúvaciu kameru   áno
Autoscan   áno
EPG   áno
Teletext   nie
Hodnotenie    
Cena: 649,- €
Príjem 70% 1.0
Výbava 20% 1.5
Obsluha 10% 1.5
Absolútna špičková trieda
1,2
Cena/výkon: dobrý
"Vynikajúci DVB-T tuner
prinášajúci skutočnú hodnotu
navyše"

Autoscan
     Podobne ako kvalitné autorádia s dvojitými tunermi skenuje DAS permanentne, pre užívateľa skryto, pokrytie signálom a ukladá aktuálne najsilnejšiu vysielaciu frekvenciu. Ak sledujeme napr. za jazdy správy na RTL a opustím dosah vysielača, tuner signál nestratí, ale prepne sa automaticky na príjem z iného teraz silnejšieho vysielača RTL. Technicky toho bolo dosiahnuté použitím čipov Dibcom DIB7070-M, ktorým dodáva signál štvorica aktívnych antén. Je tu teda využito ako anténovej, tak i tunerovej diverzity.

Praktický test
     Samolepiace antény budú optimálne fungovať, ak ich nalepíme do štyroch kútov automobilu. U nášho kombi sme zvolili predné okno a najzadnejšie bočné okienka. Prvé príjemne prekvapenie prišlo ihneď po zapnutí: Ako kúzlom je prakticky okamžite k dispozícií zoznam dostupných vysielačov, bez toho aby bolo nutné akékoľvek vyhľadávanie či setup. Jediné, čo je potrebné nastaviť, je požadovaný jazyk a formát pripojeného monitora. Vďaka dvojitej diverzite je potom príjem i počas jazdy excelentný: Ani pri maximálnej rýchlosti nášho testovacieho automobilu (cca 220 km/h) nebolo v miestach s dobrým pokrytím ani stopy po rušení. Prvá dlhá jazda potom definitívne ukázala prednosti DAS: Po celých 650km sme mohli sledovať jeden a ten istý televízny program, bez toho aby sme čo i len jediný krát museli siahnuť po diaľkovom ovládači. Príjem sa stratil len na niekoľkých miestach, ale kde nič nie je, tam ani najlepší tuner neberie.

Záver
     Tuner DAS v distribúcií Audiotechnik Dietz patrí medzi drahšie DVB-T prijímače na trhu. Zatiaľ ale ponúka najmodernejšiu prijímaciu techniku, ktorá – rovnako ako svojho času RDS u autorádií – prináša užívateľovi skutočný úžitok.

Dietz 1492

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

5 + 7 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu