Položky 0

DVD Kenwood

 


Kenwood KDV-5241UY

KDV-5241UY
     Na prvý pohľad klasické 1DIN-ové autorádio obsahuje DVD mechaniku, veľký displej s bielym DOT-Matrix písmom (a tromi riadkami), čelným priamym USB vstuom, vedľa ktorého je priamy AV vstup (3.5mm malý jack). Na prvý pohľad zaujme (a klasika poteší) veľký, otočný potenciometer Volume. Zvyšok je tradičný Kenwood-ovský: malé tlačidlá s nízkym chodom, pekné modré podsvietenie. Na zadnom paneli nájdete 3 páry RCA výstupov (2.5V), jeden video OUT a digitálny (optický) výstup. Rádio má dekóder Dolby Digital, DTS zvuk dostranete cez spomínany optický výstup (a dokúpiteľný procesor).
Mechanika prehráva všetky dnes bežné disky: CD-R/RW, DVD±R/RW. Okrem bežných CD a DVD diskov, prehráva aj komprimované formáty: mp3, wma, DivX, MPEG1/2 a obrázky formátu JPEG. Všetky tieto formáty dokážete prehrať aj z pripojeného USB zariadenia. Cez USB vstup dokážete pripojiť aj i-Pod (potrebný kábel KCA-iP100). USB zvládne aj vysokorýchlostné pripojenie typu 2.0 a majitelia malých prenosných harddiskov so spotrebou do 500mA, môžu prebudovať toto autorádio na nekonečný zdroj hudby a videa.

     Audio výbava je tradične bohatá a najmä zmysluplná, na toto si u Kenwoodu začíname zvykať a neprestávame to chváliť. 5-pásmový parametrický ekvalizér umožní presne doladiť zvuk aj v problémovom aute (ak teda viete s ním narábať a máte uši). Tradične (a veľmi správne) môžete okrem basov a výšok, nastavovať aj stredy. K dispozícii je ovládanie hlasitosti subwoofera a high pass filter.

     Je teda jasné, že ide o plnohodnotné DVD autorádio, ktoré poskytuje všetko, čo má takéto rádio mať, vrátane diaľkového ovládania v balení. Ku tomu si prirátajte tradične kvalitný zvuk a nadpriemerne ladiaci tuner. Nie je dôvod útočiť cenou, slovko, ktoré tento kúsok vystihuje je „kvalita“, A za tú sa proste pripláca. Napriek tomu mi výsledných 12 990 korún stále pripadá ako dobrý nákup. Kto chce silou mocou ušetriť, môže siahnúť po nižšom modeli bez USB a oklieštenej výbave (KDV-3241Y za 9990 Sk), ja by som si však určite priplatil.

Kenwood KDV-7241Y


KDV-7241Y

     Z trošku iného súdka je vyšší model KDV-7241Y. Pre takéto kúsky nemáme jednoslovné pomenovanie, takže ich voláme „autorádio s DVD mechanikou a LCD na prednom paneli“. Dlhé, ale dostatočne popisné. Pri prvých modeloch pred pár rokmi som týmto „exotom“ nepriposoval žiadny význam, začali sa však po palubných doskách áut šíriť v dosť hojnom počte. Jednoduchá montáž, displej, na ktorom sa nakoniec dá pozrieť nejaké to video, či v núdzovom prípade celý film. V zápche by ste ho určite vyvážili zlatom. Dnešný kúsok má TFT displej o veľkosti 2.7″ s rozlíšením 123 000 pixelov (560×220). Formát je 16:9.

     Výbava je podobná ako pri nižšom modeli, chýba však USB vstup a parametrický ekvalizér. Namiesto neho je klasický, 7-pásmový. Celkova sa prístroj vymyká Kenwood – dizajnu, tlačidlá su rozmiestnené pomerne netradične a nenájdete ani otočné Volume (tu by však naozaj veľmi nabúravalo celkový dizajn prístroja). Výkon je štandardných 4x50W, RCA výstupy sú 2.5V. Optický výstup je samozrejmosťou ako podpora DivX. Za tento kúsok si musíte priplatiť trochu viac, získavate však úplné AV riešenie, ktoré vás navyše nezaťaží ani zložitým ovládaním, ani zložitou montážou. Za 18 990 Sk dostanete rádio, ktoré je v skutočnosti AV centrum s LCD obrazovkou. A nemusíte sa o nič starať.
Kenwood si razí svoju cestu už celé desaťročia a na jeho výrobkoch je rozhodne vidieť (a najmä počuť!), že nejde o žiadnu no-name rýchlokvašku z Ázie. Inžinieri sa majú pri vývoji o čo oprieť, a na výslednom zvuku a príjme to aj počuť. Pri týchto prístrojoch zapojíte okrem uší aj zrak. Dobrá možnosť pre niekoho, kto trávi v aute stále viac času…

Zdroj: autohifi & navigácie 05/2008

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

2 + 9 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu