0

Tlmenie a montáž reproduktorov do Ford Mondeo

V tomto Mondeu sme už vymenili predné reproduktory a vytlmili a odhlučnili dvere. Druhý krok na zlepšenie zvuku nielen v tomto Mondeu je vyriešiť zadné dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory.

Tlmenie a odhlučnenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 vonkajší, vnútorný plech dverí a na tapacír. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a na tapacír sme použili pôvodné odhlučnenie.

Reproduktory. Posledná vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce reproduktory. V tomto prípade sme zvolili talianské komponentná reproduktory Audison AP 165, ktoré sme osadili do lakovaných / impregnovaných MDF redukcií. Samozrejme dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. Štandartne vieme štyri dvere spraviť za jeden pracovný deň. Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme 250-420eur za dvojo dverí pri dvojpásmovej sade.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

8 + 5 =

Z nášho blogu