Položky 0

Infinity Reference

Komponentné systémy
     Keďže modelov na predstavenie je viac než dosť, začneme najprv s opisom komponentných systémov. Napriek tomu, že ľudia sa veľakrát vyhýbajú reproduktorom v tomto vyhotovení, takéto reproduktory majú svoje výhody. Hlavnou je realistickejší zvuk, ktorý je spôsobený rozmiestnením reproduktorov v priestore, keďže ľudské ucho inak vníma hlboké a vysoké tóny.

     Pozrime sa teda bližšie na tri nové modely s označením 5010CS, 6010CS a 6510CS. Každý set obsahuje basový a výškový reproduktor, ako aj pasívnu výhybku oddeľujúcu nízke tóny od vysokých. Nielen pri týchto modeloch vám Infinity ponúka niekoľko prevratných technológií, ktoré ich oproti konkurencii posúvajú vpred. V prvom rade sú to membrány Plus One. Táto patentovaná technológia prináša väčší povrch membrány než pri ostatných reproduktoroch rovnakých rozmerov, čo sa prejaví na vysokej mohutnosti a účinnosti basových tónov. Pri komponentých systémoch sa navyše môžeme stretnúť s ďalším unikátom. Je ním patent s názvom I-Mount, ktorý, ako z názvu vyplýva, nám podstatne uľahčí život pri montáži výškových meničov. Uľahčenie spočíva vo veľkej variabilite možností prichytenia meničov na rôzne povrchy. Na montáž výškového reproduktora sa už nemusí robiť otvor, ale dá sa umiestniť priamo na povrch, pričom stačí iba vyvŕtať dierku na privedenie káblika. Možnosti montáže sú veľmi veľké, všetky podrobné informácie sa nachádzajú v manuáli. Použité patentované technológie svedčia o kvalite výrobkov, o čom sa budeme môcť presvedčiť aj pri opisovaní zvyšných modelov.

Integrované komponenty
     Pokiaľ už vlastníte staršie reproduktory, ktoré vám však svojimi parametrami nestačia, nie je nič jednoduchšie ako rozšíriť svoju hi-fi výbavu v aute o nové reproduktorové systémy Infinity. Medzi novými modelmi „multielementov“ nájdeme takmer všetky štandardne používané rozmery. Niektoré modely, napr. 6512si sa vďaka technológii Intermount III dajú nainštalovať do väčšiny európskych automobilov. Aj pri nich máme k dispozícii niekoľko patentov, ktoré výrazne ovplyvňujú výslednú kvalitu reprodukcie. K najpozoruhodnejším patrí technológia Unipivot. Tá spočíva v možnosti otáčania a smerovania meniča vysokých tónov priamo k ušiam poslucháča. Táto užitočná funkcia vynikne najmä pri montáži reproduktorov do dverí. Keďže pri bežných reproduktoroch sú meniče otočené niekde smerom k nohám poslucháčov, stráca sa čistota vysokých tónov. To sa vám s týmito reproduktormi nemôže stať. Výškové meniče sa môžu pochváliť spracovaním Edge-driven. Podobne pracujúce špičkové „tweetery“ môžeme vidieť pri takých zariadeniach, akými sú domáce kiná, kde je kladený veľký dôraz na kvalitnú reprodukciu. Meniče v tomto spracovaní potláčajú deformáciu zvuku a poskytujú lepšiu integráciu so stredovými reproduktormi. Špecifickými modelmi sú posledné tri, s písmenami „cf“ na konci ich označenia. S predchádzajúcimi majú spoločný koncept – sú to dvojpásmové koaxiály, aj keď s trošku odlišnými parametrami, najmä čo sa týka prenášaného frekvenčného pásma. Ich veľká výhoda však spočíva v spôsobe montáže, keďže sú veľmi dobre “vybavené” inštalačnými prvkami, napríklad množstvom otvorov slúžiacich na montáž do veľkého množstva automobilov.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 8 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu