0
Tlmenie a odhlučnenie Jaguar F-Pace SVR

Tlmenie a odhlučnenie Jaguar F-Pace SVR

Zlepšiť zvuk OEM audio zostavy sa dá napríklad vytlmením a odhlučnením dverí a výmenou nevyhovujúcich komponentov. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a vymenili výškové reproduktory v prístrojovej doske.

Tlmenie a odhlučnenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 vonkajší a EVOTEC 2,0 vnútorný plech dverí a na tapacír sme dali EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a na tapacír STP Acoustic Feld.

Reproduktory. Posledná vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce reproduktory. V tomto prípade sme zvolili reproduktory od talianského výrobcu Audison. Konkrétne sme menili len výškové reproduktory za Audison AP 1.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. Štandartne vieme štyri dvere spraviť za jeden pracovný deň. Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme 250-420eur za dvoje dvere pri dvojpásmovej sade.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

14 + 15 =

Z nášho blogu