Položky 0

JBL Basový set

JBL si svoju slávu vydobylo mnohými desaťročiami výskumu a vývoja v oblasti audia. Preto som z chuti pozapájal do svojho auta aj nasledujúci set. Woofer GTO 1204BR som už dôverne poznal, nakoľko som ním uspokojil už pár zákazníkov. Ide o jednoduchú konštrukciu typu bassreflex, ktorej základom je 30 cm subwoofer s citlivosťou 93 dB. Strieborné ochranné mriežky pekne ladia so vstupom štrbinového bassreflexu a čiernou povrchovou úpravou samotnej ozvučnice. Navyše v kufri ochránia membránu pred zatúlaným nákupom. Zosilňovač, ktorý set obsahuje, sa volá GTO 3501. Tento zosilňovač bol v mojich rukách prvý krát. Preto som s jeho inštaláciou dlho neváhal, zaujímal ma ako si poradí s 1204BR, nakoľko daný woofer som počul už na rôznych zosilňovačoch rôznych výkonov, či už menších tak aj väčších. No ale najprv sa na neho pozrieme zblízka. Ide o monoblok kompaktných rozmerov, a tak s umiestnením nebudete mať veľa problémov. Čierny škriabaný hliník doplnený strieborným by bola škoda schovávať. Pekne dizajnovo zapracované biele osvetlenie ma len uistilo, že takýto zosilňovač treba v kufri jednoznačne ukázať. Na signálovej stene zosilňovača sú klasické RCA, ako vstupné tak aj výstupné. Keďže ide o monoblok, nájdete tu LP filter a nastavenie vstupnej úrovne. Okrem toho sú tu ešte dva nastavovacie prvky funkcie DBO, patentovaná funkcia pre optimalizáciu dynamických basov, ktorá perfektne kombinuje subsonický filter s variabilným posilneným basov. Na tejto strane je zaujímavý už len vstup diaľkového ovládania úrovne, ktoré je pribalené ku zosilňovaču. Bočnica nachádzajúca sa na opačnej strane obsahuje okrem iného dve poistky s hodnotou 30 A. Ďalej tu máme zdvojené výstupné dutinky, tie by sme využili v prípade použitia dvoj-cievkového subwoofra. Zvyšný priestor obsadili napájacie terminály, použitie dutinkových svoriek je z hľadiska prechodového odporu tým lepším riešením.

JBL Basový set

     Zvukovú stránku setu som sa rozhodol hodnotiť až po zahorení woofra. Tento proces je nevyhnutný, už pár ľudí odchádzalo smutných ihneď po inštalácii so slovami, že čakali od toho viac, no po pár týždňoch sa vrátili usmiaty. Neverili, čo dokáže zahorenie spraviť so zvukom. Zosilňovač je podľa mňa z celej ponuky JBL asi najlepšie stavaný k tomuto woofru, vzhľadom k cene oboch komponentov. Viem, že woofer dokáže zo seba dostať viac ako so setovým zosilňovačom, no toto zlepšenie nie je adekvátne k cene, ktorú by ste museli investovať. Basy dokážu ísť pekne hlboko, a tak priaznivci Hip-Hop či elektronickej hudby by si iste prišli na svoje. Inak by to nebolo ani v prípade rock-ovej hudby, bass vie byť aj pekne rýchly. Aj preto veľa krát volím pri montáží značku JBL, pretože dokáže svojím prejavom uspokojiť širokú škálu poslucháčov. A to je na nezaplatenie 🙂

 

Zdroj: ATmagazín

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

8 + 13 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu