Položky 0

JBL GTO 1204BR

Konštrukcia ozvučnice
Basreflexová ozvučnica má objem cca 50 l, pričom basreflex je štrbinového typu a vyúsťuje na pravej strane prednej steny, pričom nechýba jeho čiastočné zaoblenie. Konštrukčným materiálom ozvučnice je MDF-ka o sile 18 mm, vrátane prednej steny so zapusteným woofrom. Jej tuhosť zvyšuje štrbinový basreflex ktorý slúži súčasne aj ako výstuha a v rohoch osadené špalíky trojuholníkového prierezu. Povrchovku tvorí čierny koberec odolný voči oderu s dobre opracovanými spojmi. Výnimkou je predná stena, ktorá je v čiernom matnom laku so strieborným plastovým vyústením štrbiny basreflexu. Samotný menič je pred mechanickým poškodením chránený dvojicou odliatkov z hliníku, suplujúcich mriežku. Prípojné terminály sú umiestnené na ľavej strane a sú v poniklovanom skrutkovacom prevedení.

Basák
Zatiaľ čo woofer GTO 1202D predávaný samostatne je dvojcievkový, osadená verzia je konštrukčne navlas rovnaká, s výnimkou použitia jednej 4Ω cievky. Šasi reproduktora je z masívneho plechového výlisku, ktorý vďaka tvaru a prelisom zabezpečuje vysokú tuhosť. Namiesto klasického riešenia je kôš enormne široký a vo svojom vnútri uchytáva cez spodnú pólovú dosku samotný magnetický systém. Polypropylénová membrána vstrekovaná do formy má lomené okraje a nechýbajú ani prelisy, čo zabezpečuje jej enormnú tuhosť. Rovnaký materiál je použitý aj v prípade prachovky, ktorá je v striebornom prevedení s plastickým logom. Záves membrány je z kvalitnej a odolnej butylovej gumy.

Zvuk

Vďaka vysokej citlivosti nie je táto bedňa náročná na výkon pripojeného zosilňovača, aj keď na druhej strane ani pri dodaných 500 W RMS sa nesťažovala. Keďže dokáže zatlačiť poriadne od podlahy a pomasírovať korienky vlasov, ale na druhej strane aj so slušnou kresbou, je akýmsi zdravým kompromisom pre tých čo sa nevedia rozhodnúť medzi kvalitou a kvantitou a chcú z každého rožku trošku. Vďaka dobrému návrhu ozvučnice, nie je ani pri vysokých hlasitostiach cítiť fučanie basreflexu. Jej ideálnym krmivom budú poriadne našlapané muzičky ako, Eminem, H16 či Prodigy, ale neodmietne ani Black Eyed Peas či Alphaville. A ak by ste za každú cenu chceli zvýšiť hlasitosť basov pri dodaní rovnakého výkonu, máte k dispozícii za príplatok 100 Sk aj bandpasové riešenie – GTO1204BP.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

2 + 2 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu