Položky 0

Keď mobil stretne autorádio

Sony MEX-BT3600U
     Zábavný gigant Sony bol jedným z priekopníkov pri zavádzaní technológie Bluetooth do autorádií. Vo výrobnom programe má tri modely s plne funkčným BT, z nich práve otestujeme ten prostredný. BT3600 upúta na prvý pohľad svojim usporiadaným čelným panelom, uľahčujúcim ovládanie. Mikrofón nutný pre handsfree telefonovanie je integrovaný v rádiu, nie je teda nutná inštalácia externého mikrofónu. Okrem spoľahlivo fungujúceho handsfree zvláda Sony i A2DP, teda bezdrôtový prenos Sony MEX-BT3600U - Víťaz testuhudby z telefónu do rádia. MP3 prehrávače sa dajú pripojiť cez Aux-In, alebo cez USB vstup vpredu na rádiu. Podporovaný je pritom nielen formát mp3, wma a aac, ale i vlastný kodek Sony ATRAC. Veľmi praktický je Quick-BrowZer. Stlačením tlačidla Browser sa ovládač hlasitosti zmení na scrollovacie kolečko, ktorého otáčaním a stláčaním sa dajú ľahko a rýchlo prehľadávať rozsiahle adresárové štruktúry.

     I na výstupnej strane bolo Sony bohato obdarené. Pre pripojenie externých zosilňovačov sú k dispozícií hneď tri páry výstupov predzosilňovača pre predné reproduktory, zadné reproduktory a subwoofer. Tomu môže byť uľahčené o vysoké frekvencie vďaka dolnej priepusti a jeho hlasitosť sa dá upraviť. Pre vyladenie zvuku slúži u Sony EQ3. Dal by sa označiť ako trojpásmový parametrický ekvalizér, presnejšie povedané sa jedná o ovládače výšok, basov a stredov, pre ktoré sú k dispozícií i uložené prednastavenia. Nechýba ani loudness. Súčasťou balenia je diaľkový ovládač.

Záver
     Našim testom prešlo Sony vo všetkých ohľadoch brilantne. Zvuk má suverénny a silný, namerané hodnoty patria k najlepším v teste. USB, Aux-In a predovšetkým audiostreaming predstavujú bohatú výbavu, ktorá je navyše jednoduchá na obsluhu.

Sony MEX-BT3600U

Hodnotenie    
Cena: 185,- €
Zvuk 35% 1.7
Laborátorium 20% 1.2
Prax 45% 1.4
     
Vyššia trieda
1,5
Cena/výkon: veľmi dobrý
„Veľmi podarené rádio s USB
a Bluetooth s ukážkovým
ovládaním“

Zhrnutie testu
     Ak budete pri šoférovaní pristihnutý s mobilom u ucha, budete musieť siahnuť veľmi hlboko do vrecka. Takejto nepríjemnosti sa s týmito piatimi autorádiami môžete vyhnúť. Ponúkajú dobre fungujúci BT handsfree, s ktorým môže telefón zostať vo vrecku a ruky na volante. Pokiaľ svoj mobil využívate taktiež ako prehrávač, uspokoja vás modely od JVC a Sony. Podporujú streaming cez A2DP a protokol AVRCP pre diaľkové ovládanie prehrávača v telefóne. Testované rádia ponúkajú i ďalšie možnosti pripojenia externých mp3 prehrávačov. Jack je štandard, cez neho sa dá pripojiť akýkoľvek prenosný prehrávač. USB, cez ktorý sa dajú pripojiť napr. flash disky, nájdeme na všetkých okrem JVC. Alpine a Boss umožňujú priame pripojenie iPodu; tu stanovuje mierku Alpine, a to nielen svojim ukážkovo vyriešeným ovládaním, ale i podporou najnovších modelov iPod a iPhone.

     Testu sa zúčastnili nasledujúce autorádia: Alpine CDE-103BT, Blaupunkt Hamburg MP57, Boss 648BI, JVC KD-BT11, Sony MEX-BT3600U.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 4 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu