Položky 0

Kompletka Citroen Jumpy H type.

CITROEN JUMPY GROUND ZERO REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE.

V tomto prípade sme tlmili s odhlučnili nielen dvere, ale aj celú nákladnú časť. Do upravených dverí sme osadili 16,5cm komponentné reproduktor. Pre zlepšenie zvuku sme dopojili troj kanálový zosilňovač a subwoofer pod sedadlo spolujazdca.

Tlmenie a odhlučnenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a EVOTEC ABSORBER 15 WAVE na tapacír . na aute sme ešte vytlmili a odhlučnili nákladovú časť. Tlmenie sme použili EVOTEC 2,0 a na odhlučnenie EVOTEC N6.

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm komponentné reproduktory do predných dverí Ground Zero GZRC 165AL-IV. Samozrejme všetko bolo dopojené na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. A samozrejme aj s ohľadom na servis, aby nebol problém so zárukou. Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 35-25.000Hz, citlivosť 90dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 120/190W hovoria v ich prospech. Tieto reproduktory veľmi rád zapájam do dobre vytlmených/odhlučnených dverí samozrejme na kvalitný zosilňovač. Vtedy dokážu výborne zahrať.

Zosilňovač.

Použili sme troj-kanálový Crunch GTO3750, samozrejme malý, aby sa dal schovať. Výkon 2×75/125W + 1×250/500W RMS 4/2Ohmy. Samozrejmosťou je káblove Bass Remote, High Input s funkciou Auto ON a rozmery 135x50x210mm. Jeho cena /momentálne akciová/ 229,90eur je vynikajúca.

Subwoofer.

Na doplnenie basovej zložky sme pod sedadla spolujazdca osadili malý, ale „dostatočne“ výkonný subwoofer Helix K 8E.2. Ide o bassreflex ozvučnicu osadenú 20cm basovým reproduktorom s dvojitou cievkou /2x2Ohmy/. Výkon 300/600W, citlivosť 86dB, X-max +-8mm a bedna je ladená na 43Hz. Cena 249eur, je vzhľadom na rozmery a výkon veľmi príjemná.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade dva dni.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

7 + 12 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu