0

Kompletka VW PASSAT B8

VW PASSAT B8 HERTZ REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE SUBWOOFER. Prvý krok na zlepšenie zvuku je vždy vyriešiť dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory do predných dverí. No a na posilnenie basovej zložky sme osadili subwoofer.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom STP BLACK GOLD vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili STP BLACK GOLD. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a STP Acoustic Felt na tapacír .

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili talianské komopnentné reproduktory HERTZ CK165L do predných dverí. Osadili sme ich do lakovaných / impregnovaných MDF redukcií. Samozrejme dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu.

Subwoofer sme v tomto prípade namontovali namiesto rezervného kolesa. V nových autách je trend, že sa používa sprej a kompresor namiesto rezervného kolesa. Čo sa mne osobne moc nepáči, ale zase je v aute miesto na subwoofer. Výborný príklad je Ground Zero GZCS 10SUB-ACT. Jedná sa o 25cm basový reproduktor osadený v uzavretej ozvučnici. Subwoofer je aktívny, teda je osadený zosilňovačom. Najprv som mal obavy, ale čas ukázal, že sa jedná o výbornú voľbu. Zosilňovač má aj vysokoúrovňový vstupAuto ON, takže integrácia k OEM rádiu je úplne v pohode. Dopojiť nie je problém bez poškodenia, teda bez padnutia záruky na vozidlo.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade jeden pracovný deň.

Koľko takáto úprava stojí? Cenovo sa hýbeme 750-800eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

13 + 7 =

Z nášho blogu