0

Kompletné ozvučenie Audison BMW X3 F25

BMW X3 F25 EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE OEM REPRO AUDISON DSP AMP. V tomto aute sme menili základný audio systém za OEM riešenie od Audison-u. Vďaka OEM riešeniam od iných výrobcov je možná výmena bez straty záruky.

Začali sme tlmenímodhlučnením dverí. Použili sme tlmenie STP BLACK GOLD, STP BLACK SILVER  a odhlučnenie STEG S7 a EVOTEC NEOPRENE N6. Tlmili sme predné aj zadné dvere. Toto je naše najobľúbenejšie tlmenie a odhlučnenie dverí, použité sú veľmi kvalitné materiály a vzhľadom na možnosti priestorové aj dostatočne hrubé. Spolu 5 vrstiev na jedny dvere /3x tlmenie a 2x odhlučnenie/

Každý Prémiový audio systém vždy obsahuje viackanákový zosilňovač s DSP zvukovým procesorom a pre dosiahnutie výrazne lepšieho zvuku sme aj v tomto prípade použili zosilňovač s DPS procesorom. Konkrétne bol použitý Audison AB 8.9 bit. Výborná vec je DSP v aute vzhľadom na možnosť nastavenia zvuku pre individuálne potreby majiteľa, a samozrejme aj vyriešenie „problémov“ systému. Vzhľadom na viackanálový zosilňovač je aj lepšie distribuovaný výkon do jednotlivých reproduktorov, veď 20cm sub potrebuje viac ako 10cm komponentná sada. Na pripojenie bola použitá kabeláž od Audison. Každopádne som rád, že v dnešnej dobe máme viacej výrobcov DSP zosilňovačov a tak je z čoho vybrať. Osobne mám veľmi rád Awave 6v2 DSP nakoľko v  cene 399eur máte výkon 6x80W čo je veľmi postačujúce a aj kabeláž sa mi viacej páči ako od Audison-u.

Reproduktory  v aute pre dosiahnutie lepšieho zvukového zážitku sme použili aj do predných aj do zadných dverí komponentné. Takže po 4ks predneé a zadné dvere a samozrejme dva basové reproduktory pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Menili sme všetky reproduktory a použili sme sady Audison APBMW K4E a basová reproduktory Audison APBMW S8-4. A ako je to s tym Plug&Play u Audison? Ja osobne mám veľmi rád Audison a Hertz, ale toto nebol úplny Plug&Play. To že pri basákoch bolo treba jemne upraviť OEM box mi nevadí /predsa len sa jedné len o kus plastu/, ale že predne reproduktory nám nepasovali do otvoru /vyriešene vďaka redukčnej podložky/ a vďaka konektorom zo spodu reproduktoru, bolo treba pôvodné káble predlžovať už nie je v poriadku. V tomto to má Ground Zero lepšie vyriešené.  Všetko je na pôvodnom mieste, akurát pri niektorých BMW treba pri základnom audiu zakúpiť v BMW kryt s otvorom na výškový reproduktor.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade jeden pracovný deň. Po rozohraní reproduktorov /cca mesiac/ príde zákazník ešte na doladenie.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a počte reproduktorov. V tomto prípade si zákazník nakúpil všetko sám, každopádne obdobná sada by u nás bola na komplet cena cca 1990eur.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 4 =

Z nášho blogu