Položky 0

Kompletné ozvučenie BMW X5.

BMW X5 G05 MUSWAY DSP TLMENIE ODHLUCNENIE OEM REPRO GROUND ZERO.

V tomto aute sme menili predné reproduktory za Ground Zero, zadné reproduktory Audison a samozrejme sme všetko dopojili cez DSP zvukový procesor na 6 kanálový zosilňovač. Zvukový systém nevyhovoval zákazníkovi a vďaka OEM riešeniam od iných výrobcov je možná výmena bez straty záruky.

Tlmenie a odhlučnenie.

Začali sme tlmenímodhlučnením dverí. Použili sme tlmenie EVOTEC 2,0 a STP Agressive Silver  a odhlučnenie tapacíru STP ABSORBER 15 WAVE. Tlmili sme predné a zadné dvere. Tlmili sme vnútorný plech a tapacír vzhľadom na záruku sme netlmili a odhlučňovali vonkajší plech.

DSP a zosilňovač.

Každý Prémiový audio systém vždy obsahuje viackanákový zosilňovač s DSP zvukovým procesorom. V tomto aute sa nachádza bol základný systém a tak s tým nebol problém. Výborná vec je DSP v aute. Zvuk je možný vďaka DSP detailne nastaviť pre individuálne potreby konkrétneho zákazníka. Tak isto je lepšia aj distribúcia výkonu zvlášť pre 10cm reproduktory vo dverách a zvlášť pre potreby 20cm basových reproduktorov pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Zosilňovač má výkon 6×110/180W RMS 4/2Ohmy. Použili sme zosilňovač Musway SIX100. DSP zvukový procesor sme použili tej istej značky Musway DSP68, ktorý veľmi dobre spolupracuje s OEM rádiom a dokáže individuálne nastavenie zvuku pre konkrétneho zákazníka. Tak isto je možné použiť spolu s DSP aj USB BTS-HD pre kvalitné počúvanie hudby cez BT-HD.

Reproduktory

Každý prémiový zvukový systém ich má viacej pre dosiahnutie lepšieho zvukového zážitku. V tomto prípade predné dvere po 4ks, 2ks zadné reproduktory a samozrejme dva basové reproduktory pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Menili sme všetky reproduktory a použili sme sady Ground Zero GZCS 100BMW-SQ+B a basová reproduktory GZCS 200BMW-SW4. Všetky sú samozrejme Plug&Play, takže neprichádzapoškodeniu ani kabeláže ani dielov kde sa daný reproduktor montuje. Všetko je na pôvodnom mieste, akurát pri niektorých BMW treba pri základnom audiu zakúpiť v BMW kryt spätného zrkadla s otvorom na výškový reproduktor. Zadné reproduktory sú koaxiálne od Audison.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade dva dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a počte reproduktorov. V tomto prípade bola cena 2800eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 12 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu