Položky 0

Kompletné ozvučenie Mercedes Benz GLA

Kompletné ozvučenie Mercedes Benz GLA

Prvý krok na zlepšenie zvuku nielen v tomto Mercedese je vždy vyriešiť dvere. Reproduktory už to mali za sebou /ako je vidno na fotke/.  V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory. Napojili ich na zosilňovač a doplnili subwoofer.

Tlmenie a odhlučnenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 a 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a STP Acoustic Felt na tapacír .

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili talianské reproduktory HERTZ CK165L do predných dverí. Osadili sme ich do lakovaných / impregnovaných MDF redukcií. Samozrejme dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Dvere sme nakáblovali aby sme vedeli zapojiť reproduktory do Bi-Amp /4 kanály zosilňovača na predná dvere. Zvlášť výškové a zvlášť basové reproduktory/ tým dosiahneme lepšie nastavenie zvuku.

Zosilňovač. Na zabezpečenie dostatku výkonu sme použili 5 kanálový zosilňovač Gladen RC150c5. Zapojenie 4 kanály /4x90W RMS/ predné dvere do Bi-Amp a na piaty kanál /450W RMS 2Ohmy/ subwoofer ESX QSB6 /výkon 250/500Watt, 2x2Ohmy, 165mm basový reproduktor/. Jedná sa o ozvučnicu s bass tunelom. Malé rozmery a stále dobý bass.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. Štandardne vieme štyri dvere spraviť za jeden pracovný deň. Napojenie zosilňovača a nakáblovania auta trvá 1 deň. Takže dokopy sa to dá stihnúť do 2 pracovných dní.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov, zosilňovača a subwoofru. Cenovo sa hýbeme 1400-1600eur.ň

Kompletné ozvučenie Mercedes Benz GLA

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

6 + 7 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu