Položky 0

Kompletné ozvučenie VW Golf 6 GTI.

VW GOLF 6 GTI REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE.

V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory. Samozrejme aby bolo viac radosti, dopojili sme aj zosilňovač na reproduktory a subwoofer.

Tlmenie a odhlučnenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 na vonkajší plech a STEG S7 na tapacír .

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  komponentné reproduktory FOCAL IS VW 165 do predných dverí, ktoré sa píšia prívlastkom OEM. Pevne verím, že táto sada je na 90% Plug&Play, ale v tomto prípade bolo treba vyriešiť pripojenie stredobasového reproduktora na pôvodnú kabeláž. Samozrejme aj tak bolo dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 60-20.000Hz, citlivosť 93,7dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 60/120W hovoria v ich prospech. Osobne som mal obavu z výkonu rádia vs výkon repro, ale vyskúšali sme a dobre je. Každopádne doplneniu zosilňovača sa nikto do budúca nebráni.

Zosilňovač.

Na využitie potenciálu reproduktorov sme použili päť-kanálový zosilňovač Gladen RC150c5 s výkonom 4x90W RMS 4Ohmy a 1×300/450W RMS 4/2Ohmy na subwoofer. Zosilňovač má automatické spínanie a vysokoúrovňový vstup, čo pri pripojení na sériové rádio každý ocení, hlavne keď to funguje ako má. K zosilňovaču doporučujeme „G-bod“ alias káblové ovládanie hlasitosti subwoofra. Viete si presne dávkovať radosť podľa toho ako to momentálne cítite.  Daný zosilňovač radi montujeme, pre jeho rozmery, zvuk a už spomínané Hi Input a AUTO ON. Za danú cenu veľmi dobrý zosilňovač.

Subwoofer.

Basovú zložku a teda aj radosť z hudby nám dopĺňa subwoofer Hifonics TS250R. Jedná sa o bassreflex ozvučnicu, s objemom cca 40 litrov, osadenú 25cm basovým reproduktorom s výkonom 240/360W RMS/MAX, impedanciou 4Ohmy a citlivosťou 84,6dB. Jeho rozmery 400x320x360/280mm nie sú ani veľké ani malé, ale zvukovo je výborný a úplne dostačujúci aj pre „náročnejších“. A jeho veľká výhoda je cena momentálne 139eur.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. Tento úkon stíhame do jedného pracovného dňa.

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme cca 1800eur.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

8 + 1 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu