Položky 0

Kompletné riešenie hluk – hudba Fiat Ducato.

FIAT DUCATO TLMENIE ODHLUCNENIE REPRODUKTORY.

Zákazník k nám prišiel s požiadavkou pre odstránenie rezonancií interiéru, auto sa používa ako „bus“. Už keď sme mali auto rozobraté, rovno sme vymenili aj reproduktory, napojili zosilňovač na predné reproduktory a subwoofer.

Tlmenie a odhlučnenie zadná časť.

Na vytlmenie a odhlučnenie sme použili alubutyl EVOTEC 2, ktorý zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tento materiál sme použili na kovové a aj plastové diely auta. Na odhlučnenie sme použili STP LAVA, a nový materiál „3v1“ STP Aerocell Intrigo. STP LAVA má dve vrstvy jednu na odhlučnenie a druhu zvukovú membránu, a na dekoračné diely sme použili STP N4. Keďže dnes auta moc vytlmenia nemajú, vždy pomôže vytlmenie a odhlučnenie komfortu počas jazdy.

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm komponentné reproduktory do predných dverí Ground Zero GZRC 165AL-IV. Samozrejme všetko bolo dopojené na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. A samozrejme aj s ohľadom na servis, aby nebol problém so zárukou. Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 35-25.000Hz, citlivosť 90dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 120/190W hovoria v ich prospech. Tieto reproduktory veľmi rád zapájam do dobre vytlmených/odhlučnených dverí samozrejme na kvalitný zosilňovač. Vtedy dokážu výborne zahrať.

Zosilňovač.

Použili sme troj-kanálový Crunch GTO3750, samozrejme malý, aby sa dal schovať. Výkon 2×75/125W + 1×250/500W RMS 4/2Ohmy. Samozrejmosťou je káblove Bass Remote, High Input s funkciou Auto ON a rozmery 135x50x210mm. Jeho cena /momentálne akciová/ 229,90eur je vynikajúca.

Subwoofer.

Na doplnenie basovej zložky sme do sedadla spolujazdca osadili malý subwoofer Helix K 8E.2. Ide o bassreflex ozvučnicu osadenú 20cm basovým reproduktorom s dvojitou cievkou /2x2Ohmy/. Výkon 300/600W, citlivosť 86dB, X-max +-8mm a bedna je ladená na 43Hz. Cena 249eur, je vzhľadom na rozmery a výkon veľmi príjemná.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade bolo auto u nás 5dní.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

5 + 10 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu