Položky 0

MAZDA 3 FOCAL ISU 200 AudioUpgrade

MAZDA 3 FOCAL ISU 200 REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE.

V tejto Mazde sme vymenili predné reproduktory a samozrejme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili. Je to najlepšie spraviť ako prvý krok na zlepšenie zvuku. MAZDA 3 FOCAL ISU 200 AudioUpgrade

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,42,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili STP Neoprene N6 na vonkajší plech a STP Acoustic Felt na tapacír .

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  komponentné reproduktory FOCAL ISU 200 do predných dverí. Jedná sa o skvelé 20cm komponentné reproduktory. Vždy je lepšie, ak je možnosť /diera/, osadiť čo najväčší priemer, zvukový predne bude určite lepší. Každopádne rozhodovanie bolo Hertz CK165l vs Focal ISU 200 pri cenách 153,90 vs 168,90eur nebolo o čom.  Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 40-21.000Hz, citlivosť 93dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 80/160W hovoria v ich prospech.

RED WIND. Na potlačenie hluku prenikajúceho do vozidla cez dverové tesnenie používame Red Wind od DR Artex. Jedná sa o „penovú“ hmotu, ktorá sa aplikuje do dverového tesnenia a spraví ho pružnejším a tým pádom dvere lepšie tesnia.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade cca 2 pracovné dni.

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme cca 500eur.

Odkazy FOCAL

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

9 + 6 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu