Položky 0

Nenápadna dizajnovka: JBL P6560C

   No nie len to je ich hlavnou výhodou… skrývajú v sebe oveľa vyšší potenciál než len efekt. Veď priesvitná membrána tu už bola u rôznych výrobcov viac krát, ale všetko to boli produkty vyrobené z polypropylénu, kde však pokrivkávala mechanická pevnosť. V týchto meničoch je použitá patentovaná „Plus One“ voštinová konštrukcia, čo v praxi znamená dve veľmi tenké vrstvy sklo textilného laminátu medzi ktorými je priečne uložená vrstva podobná včeliemu plástu. Tým sa dosahuje vynikajúci pomer mechanickej tuhosti a hmotnosti. A to je u membrány vždy potrebné, aby bola čo najtuhšia pri čo najnižšej hmotnosti. Pružný gumený záves je vzhľadom na membránu priam povinnosťou a pevný kôš rovnako. Ten síce nie je odlievaný, ale svojím profilovaním je dostatočne pevný a vďaka šedému eloxu aj na pohľad veľmi príjemný. Magnet pozostáva z masívnej feritovej obruče a dvojice pólových nádstavcov a stredového otvoru na odvetranie priestoru pod kopulkou. Zaujímavosťou je neprítomnosť výstupných svoriek, ktoré sú nahradené dvojicou vodičov zakončených plastovým nadstavcom so skrutkovacími svorkami. Impedancia cievky je 2 Ohmy a výkonovo sa menič prezentuje hodnotami 90/270 Watt známej dvojice trvalý/maximálny výkon. Citlivosť je pomerne vysoká (94 dB), takže na slušné rozhýbanie budú stačiť aj menej výkonné konce. Rozsah je deklarovaný v rozsahu 45 Hz až 23 kHz. Výškový menič je po mechanickej stránke vo veľmi malom balení, avšak jeho hmotnosť prezrádza čosi o zodpovednej konštrukcii a poriadnom magnete. Technológia „Edge Driven“ je použitá pri 1“ membráne a cievke s veľkým priemerom (magnet je vo vnútri cievky). Nad hodvábnou impregnovanou kopulkou je pevne nasadený kryt z perforovaného a tvarovaného plechu. Výhybka pozostáva zo šiestich komponentov plus prepínač citlivosti pre výškovú sekciu -6 dB, a je celá ukrytá v plastovej krabičke s priehľadným krytom. V balení nájdete bezpočet drobností od vaničiek cez inštalačné kríže až po molitanové samolepiace pásy. Predné mriežky sú takisto v niečom zaujímavé, pretože na plastovej obruči majú s malým odstupom naskrutkovanú jemnú perforovanú mriežku s pomerne veľkým otvorom v strede.

Zvukový prejav
     Po rýchlokurze zahorovania nastupuje fáza posluchu, výsledkom ktorej je celková spokojnosť. Meniče produkovali vcelku prijateľný zvuk s dobrou dynamikou a sviežim naturelom. V danej cene je to príjemné konštatovanie, pretože konkurencia je veľmi pestrá ale nie vždy až tak dobrá. Ľahká a pevná membrána dokáže podať dobrý výkon a s ľahkosťou premeniť elektrický signál na vlnenie zvuku. Basové podanie je pomerne objemné a plastické, stredy najlepšie preveria vokálne partie, kde farba hlasu nie je nijak zastretá. Najvyššie pásmo je charakteristické jemným a nenásilným naturelom bez drsných a suchých výšok. Pri dodržaní všetkých zásad správnej montáže do auta (zatlmenie, pevnejšia ozvučnica, poriadny zosilňovač a vodiče…) vám tieto meniče prinesú podstatné rozšírenie zvukového obzoru v aute. A keď sa do toho ešte pridá už spomínané LED osvetlenie, tak domáca dizajnová inštalácia je na svete a to bez extrémne vysokých nákladov. A radosť bude o to väčšia.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 10 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu