Položky 0

Novinka v ponuka AWAVE DSP-12D

V poslednej dobe akoby sa nám roztrhlo vrece s novými DSP procesormi a DSP zosilňovačmi. Niekedy som bol vďačný aspoň za 4 kanálový DSP zosilňovač, časom pribudol 6 a 8 kanálový a teraz sme mali možnosť vyskúšať nový 12 kanálový DSP zosilňovač.

V čom je jeho výhoda? Výhoda je relatívne malé „balenie“ a 12 kanálov. Výkon je obmedzený len na 4 Ohmy a je udávaný 12x80W RMS. Či je to pravda alebo nie je nebudem zisťovať, prax nám ukázala, že do montáži kde je požadovaný väčší počet kanálov je to super riešenie. Ďalšou výhodou je vysokoúrovňový vstup s funciou AUTO ON, takže aj pre OEM rádia bez RCA výstupu. No a najväčšia výhoda je samozrejme DSP zvukový procesor. Samozrejme 12 kanáloví, takže nastavenie EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií, hlasitosti a veľa ďalšieho je možné na každý kanál zvlášť! A to hlavné je cena 699,-Eur je podľa mňa super cena za toto zariadenie.

V čom je nevýhoda? Hlavná nevýhoda je možnosť pripojenia iba 4 ohmových reproduktorov, čo napríklad pri BMW, kde sa používajú aj 2 ohmové basové reproduktory, dosť obmedzuje. No a drahšie zosilňovače majú aj možnosť mostíkového zapojenia na 4 ohmy, čo nám umožňuje napojenie menej výkonného subwoofra. Každopádne chápem, že cena neumožňuje všetko, ale s tým všetkým sa dá žiť.

Na záver len toľko, že sme radi, že ho máme a určite ho budeme radi používať a doporučovať. Ešte čakáme na dodanie REMOTE /káblové ovládanie/ potom už bude všetko v poriadku.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 3 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu