Položky 0

Odhlučnenie kufor Audi A4.

Audi A4 tlmenie a odhlučnenie kufra.

Veľa ľudí sa nás pýta: ,,Na čo vlastne tlmenie a odhlučnenie je? Pomôže to?´´ Odpoveď je áno pomôže. Výsledok je však závislí od použitého materiálu a kombinácie materiálu, ale samozrejme aj auta. Slúži na zníženie hluku prenikajúceho do auta počas jazdy z vonkajšieho prostredia, kolies, motora, alebo vozovky. Zníženie hluku má pozitívny vplyv na posádku vozidla počas dlhých ciest a samozrejme aj na kvalitu hudby. V prípade tejto Audi A4 sme tlmili a odhlučnili kufor.

Aký je postup pri takomto tlmení a odhlučnení kufra?

Prvý krok je, že na poriadne očistené kovové časti kufra nalepíme samolepiaci antirezonančný plát – alubutil  (my najčastejšie používame EVOTEC 2.4). Je to   plát, ktorý sa skladá s butil vrstvy s hliníkovou fóliou, ktorý zabraňuje vlhkosti, hluku a rezonanciam. Tento materiál sa aplikuje na celý kufor, pod zadné sedačky a bočnéh strany auta vrátane blatníkov.

Druhý krok je odhlučnenie. Na tlmiaci materiál sa nalepí takzvaný ´´sendvič´´. Je to samolepiaca polymérová vrstva ktorá sa skladá z odhlučnenia a zvukovej membrány (my používame STP LAVA – má dobré vlastnosti materiálu, dobre aplikovateľný a aj cena je veľmi dobrá).

Posledný krok je prelepenie spojov páskou STP ALU TAPE, ktorou sa utesnia medzery medzi plátmi odhlučnenia.

Týmito krokmi sme dosiahli zníženie hluku z nákladného priestoru(kufru), zadných blatníkov – kolies a z pod zadných sedadiel – zadnej časti podlahy.

Koľko tento krok stojí?

Všetko je závisle od veľkosti auta, použitého materiálu a množstva materiálu. Cenovo sa pohybujeme cca 350-550eur

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

15 + 14 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu