Položky 0

Tlmenie a odhlučnenie Opel Insignia

Na zníženie hluku v aute je potrebne vytlmenie a odhlučnenie. Najlepšie je keď zákazník / majiteľ má auto napočúvané a vie označiť odkiaľ hluk preniká. Samozrejme je možná aj skušobná jazda, kde sa dá doladiť spôsob a čo/ako tlmiť a odhlučňovať. V tomto prípade sme tlmili a odhlučnili všetky dvere, pod nohami vodiča, spolujazdca a kufor.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Dvere sú veľká plocha odkiaľ môže prenikať hluk do interiéru vozidla a to je dôvod prečo s nimi začať. Tlmiaci materiál zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 vonkajšíplech , EVOTEC 2,0 vnútorný plech dverí a na tapacír Autofun M1. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a na tapacír sme použili STP Acoustic FELT.

Tlmenie a odhlučnenie pod nohami vodiča a spolujazdca. Tento spôsob tlmenia a odhlučnenia má znížiť hluk prenikajúci od vozovky, kolies a motora. Je to spôsob ako pri relatívne malom zásahu dosiahnuť výsledok. Od prednej časti vozidla a motora je možné dosiahnuť zníženie hluku demontážou prístrojovej dosky čo je časovo a finančne náročné, a pre autorizák úplne zlé. Tlmili sme najhrubším materiálom od EVOTEC-u 2,4 a na odhlučnenie sme použili STP Black Ton 8, ktorý absorbuje vibrácie a hluk.

Tlmenie a odhlučnenie kufor. Tento spôsob tlmenia a odhlučnenia má znížiť hluk prenikajúci od vozovky a zadnej časti vozidla. Tlmením a odhlučnením kufra vieme aplikovať materiál na relatívne veľkú časť vozidla. Tlmíme a odhlučňujeme boky vozidla, od okien dole, vrátane zadných podblatníkov z vnútornej strany.  Tlmili sme najhrubším materiálom od EVOTEC-u 2,4 a na odhlučnenie sme použili STP Black Ton 8, ktorý absorbuje vibrácie a hluk. Dá sa použiť aj „sendvičový“ materiál napríklad Silent Coat Triplex. Všetko záleží od priestorových a finančných možností.

 

 

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

11 + 12 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu