Položky 0

Ozvucenie Audi A4 upgrade 3.0

AUDI A4 B8 GROUND ZERO DSP ZOSILNOVAC REPRODUTKORY. V tomto aute sme v prvom kroku menili predné sterdobasové reproduktory, ktoré zvukovo neboli nič moc a samozrejme sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili. V druhom kroku prišiel rad a čas na dopojenie DSP zosilňovača a Fullrange reproduktorov do prístrojovej dosky a tretí krok dopojenie štvor kanálového zosilňovača a vytlmenie a odhlučnenie zadných dverí samozrejme výmena reproduktorov.

Reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  komponentné reproduktory Ground Zero GZTC 165.2X do zadných dverí. Dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 50-22.000Hz, citlivosť 90dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 100/150W hovoria v ich prospech. Tieto reproduktory zapájame ako na rádio tak aj na zosilňovač. Reproduktory veľmi dobre zahrajú aj z OEM autorádia. Jedná sa o reproduktory, ktoré aj vďaka cene, výkonu a hlavne zvuku patria u nás k veľmi obľúbeným. V tomto aute sú napojené na DSP zosilňovač s výkonom 80W na kanál.

Zosilňovač. Zosilňovač Ground Zero GZRA 4HD patrí medzi novinky a musím povedať, že zvukovo nás veľmi potešil.  Každopádne ani jeho cena 299,-Eur nie je vzhľadom na výkon 4×175/275 4/2Ohmy RMS vysoká. Napojené máme naň predné 20cm stredobass Audison a 6cm FullRange Ground Zero GZUF 60SQ. Zadné reproduktory máme priamo na zosilňovač DSP procesora GZDSP 4-80Amp. Samozrejme aj GZRA 4HD je „ovládaný“ DSP procesorom.

Ako ďalej? V ďalšom kroku budeme meniť zadné reproduktory a dopájať ďalší zosilňovač a možno subwoofer.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade 8 hodín.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cena cca 900-1000eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

5 + 1 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu