0

Ozvučenie BMW 4 F36

BMW 4 EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE OEM REPRO. V tomto sme menili nevyhovujúce ozvučenie zákazníkovi a vďaka OEM riešeniam od iných výrobcov je možná výmena bez straty záruky.

Začali sme tlmenímodhlučnením dverí. Použili sme tlmenie EVOTEC 2,0, EVOTEC 2,4  a odhlučnenie STP Acoustic Felt a EVOTEC NEOPRENE N6. Tlmili sme predné aj zadné dvere. Toto je naše najobľúbenejšie tlmenie a odhlučnenie dverí, použité sú veľmi kvalitné materiály a vzhľadom na možnosti priestorové aj dostatočne hrubé. Spolu 5 vrstiev na jedny dvere /3x tlmenie a 2x odhlučnenie/

Každý Prémiový audio systém vždy obsahuje viackanákový zosilňovač s DSP zvukovým procesorom. V tomto aute sme použili 6 kanálový DSP zosilňovač AWAVE 6V2. Výborná vec je DSP v aute vzhľadom na možnosť nastaviť pre individuálne potreby konkrétneho majiteľa. Na zosilňovač sme napojili 4x dvere a 2x bass pod sedadlom vodiča a spolujazdca.

Reproduktory sú v tomto aute použité od MB Quart. Zákazník ich mal osadené už v prvom BMW a nakoľko bol s nimi spokojný rozhodli sme sa ich použiť aj druhom BMW. Jedná sa o lacnejšiu možnosť. Predné dvere sú osadené 10cm komponentnou sadou, zadné dvere sú osadené 10cm koaxiálnymi reproduktormi a pod sedadlami v pôvodnom umiestnení 20cm basové reproduktory. Všetky sú samozrejme Plug&Play, takže neprichádzapoškodeniu ani kabeláže ani dielov kde sa daný reproduktor montuje. Všetko je na pôvodnom mieste, akurát pri niektorých BMW treba pri základnom audiu zakúpiť v BMW kryt spätného zrkadla s otvorom na výškový reproduktor.

V tomto aute sme ďalej do predných sedadiel osadili karbónový výhrev sedacej aj chrbtovej časti. Vytlmili a odhlučnili sme na prianie zákazníka torpédo, kde sme použili EVOTEC 2,4 a EVOTEC N6.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade dva dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a počte reproduktorov. V tomto prípade bola cena 2200eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

13 + 6 =

Z nášho blogu