Položky 0

Ozvučenie BMW 520 G31.

BMW 520 G31 EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE OEM REPRO FOCAL GROUND ZERO. V tomto BMW  nevyhovoval zákazníkovi originálny audio systém a vďaka OEM riešeniam od iných výrobcov nie je problém vyriešiť tento problém. Vzhľadom na OEM riešenia reproduktorov, kabeláže je možná výmena bez straty záruky.

Začali sme tlmenímodhlučnením dverí. Použili sme tlmenie EVOTEC 2,0, EVOTEC 2,4  a odhlučnenie STEG S7 a EVOTEC NEOPRENE N10. Tlmili sme predné aj zadné dvere. Toto je naše najobľúbenejšie tlmenie a odhlučnenie dverí, použité sú veľmi kvalitné materiály a vzhľadom na možnosti priestorové aj dostatočne hrubé. Spolu 5 vrstiev na jedny dvere /3x tlmenie a 2x odhlučnenie/

Každý Prémiový audio systém vždy obsahuje viackanákový zosilňovač s DSP zvukovým procesorom. DSP a zosilňovač. DSP zvukový procesor Musway DSP68 má veľké výhody. Dopojenie k OEM rádio bez nutnosti ďalších prevodníkov, funkcia AUTO ON, detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Je možné nastaviť hudbu presne na uši zákazníka.  DSP má 6 kanálový HI Input-u8 kanálový RCA output. O výkon sa starajú dva štvorkanálové zosilňovače DLS. Ich rozmery nie sú najmenšie, ale išlo prioritne o kvalitu a tá žiaľ nie je najmenšia. Použili sme štvorkanálové zosilňovače DLS, konkrétne na zadné reproduktory a center „menší“ DLS P40 s výkonom 4×70/100W RMS 4/2Ohmy, frekvenčným rozsahom 10-30.000Hz a väčší DLS P44 s výkonom 4×100/140W RMS 4/2Ohmy, frekvenčným rozsahom 10-30.000Hz na predné Focal ES 100K a predné 20cm basové reproduktory pod sedadlami vodiča a spolujazdca.

Reproduktory sú v aute vo väčšom počte ako v klasike. Každý prémiový zvukový systém ich má viacej pre dosiahnutie lepšieho zvukového zážitku. V tomto prípade predné a zadné reproduktory po 4ks, center v prístrojovej doske 2ks a samozrejme dva basové reproduktory pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Menili sme všetky reproduktory a použili sme Focal ES 100 K do predných dverí a basová reproduktory GZCS 200BMW-SW. Zadné reproduktory sú umiestnené v kufri a na pôvodné miesto sme osadili Ground Zero GZCS 100BMW, no a posledné boli reproduktory od Eton-u do prístrojovej dosky ako center. Všetky sú samozrejme Plug&Play, takže neprichádzapoškodeniu ani kabeláže ani dielov, kde sa daný reproduktor montuje. Akurát predné Focal sú univerzálna 10cm komponentná sada, ale aj tak je namontovanie bolo „OEM“. Všetko je na pôvodnom mieste, akurát pri niektorých BMW treba pri základnom audiu zakúpiť v BMW kryt spätného zrkadla s otvorom na výškový reproduktor.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade dva pracovné dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a počte reproduktorov. V tomto prípade bola cena 3000-3200eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 4 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu