0

Ozvučenie DSP Mercedes Benz E

MERCEDES BENZ E AWAVE DSP 6V2 MUSWAY CSM42. Tento krásny Mercedes mal už od nás vytlmené a odhlučnené všetky štyri dvere a samozrejme vymenené predne reproduktory vo dverách aj pod nohami vodiča a spolujazdca. Článok nájdete tu. Druhý krok bol dopojenie DSP zosilňovača a zadných koaxiálnych reproduktorov.

Koaxiálne reproduktory sú samozrejme Plug&Play, teda ich osadenie a aj napojenie je bez poškodenia / modifikácie tapacíru, alebo kabeláže. Je to veľmi vhodné pre zlepšenie zvuku v nových autách, alebo v autáchzáruke. Predsa len servis k tomu pristupuje inak ako keď je všetko inak ako bolo z výroby. Vždy napájame nové reproduktory s citom a s ohľadom na záruku vozidla. Reproduktory sme zvolili Musway CSM42. Jedná sa o dvojpásmové koaxiálne reproduktory s výkonom 60/120W RMS/MAX a frekvenčným rozsahom 70-22.000Hz. Impedancia 4 Ohmy a cena 179eur. Keď som hľadal nejaké vhodné Plug&Play repro so Mercedesu tak mi padli najviac tieto do očí, pre ich výkon a konštrukciu.

DSP zosilňovač má veľké výhody. Napríklad obsahuje možnosť dopojiť OEM rádio priamo do zosilňovača bez nutnosti ďalších prevodníkov a samozrejme má funkciu aj AUTO ON. DSP dovoľuje detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Má 6 kanálový HI Input-u a okrem 6 kanálového zosilňovača ešte ďalšie dva nízko úrovňové výstupy na ovládanie externého zosilňovača. DSP zosilňovač od AWAVE DSP 6V2  sme použili na napojenie predného 3 pásma ako Bi-amping /štyri kanáli s DSP zosilňovača/ a ďalšie dva kanáli napájajú reproduktory v zadných dverách.

Kabeláž k DSP zosilňovaču je presne určená pre vozidla Mercedes Benz, takže montáž-dopojenie opäť bez poškodenia, alebo modifikácie. Jej dĺžka je 5 metrov, takže osadenie „niekde“ v aute, kde nebude DSP zosilňovač zavadzať, alebo rušiť vzhľad interiéru, nie je problém.

Koľko to trvá? V prípade DSP je čas na nastavenie individuálny. Vždy sa ale vieme zmestiť do 1 pracovného dňa.

Koľko to stojí? V tomto prípade DSP stál 399eur, kabeláž 89eur a zadné reproduktory 179eur s DPH.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

1 + 13 =

Z nášho blogu