Položky 0

Ozvučenie DSP Toyota Land Cruiser 76

TOYOTA LC 76 FOCAL REPRODUKTORY EVOTEC DSP STP TLMENIE ODHLUCNENIE. V tomto aute, alebo obyváku, sme zlepšili hudobný zážitok počas dlhých jázd a počas kempovania. Základ je kvalitné reproduktory, nejaky subwoofer a dsp zosilňovač. Samozrejme multimédia, ktorá Vám zabezpečí konektivitu.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,42,0 vonkajší a vnútorný plech dverí. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 na vonkajší plech a EVOTEC ISOLATOR 4 na tapacír.

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm trojpásmové komponentné reproduktory do predných dverí Focal 165AS3. V aute nebola príprava na reproduktory. Zvuk sa nám veľmi páčil veď od Focal sa nedalo ani nič iné čakať. Frekvenčný rozsah 55-20.000Hz, citlivosť 91dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 80/160W hovoria v ich prospech. Tieto reproduktory nám spravili veľké zvukové potešenie. V zadnej časti vozidla sme nakáblovali a osadili 13cm reproduktory do plastových boxov Hertz CX130, ktoré pekne dozvučia zadnú časť vozidla. Výkon 50/150W, frekvenčný rozsah 65-22000Hz a citlivosť 92,5dB.

DSP zosilňovač. O dostatok výkonu sa stará DSP zosilňovač Awave DSP12D. Jedná sa o 12 kanálový zosilňovač s DSP procesorom s výkonom 12x80W. Zapojenie trojpásmo v aktíve a zadné koaxiálne v pasíve. Výborná vec je DSP v aute v tomto prípade sme samozrejme zvuk nastavili /EQ, časové korekcie, deličky a strmosť/ pre konkrétneho zákazníka. Doladenie nie je problém, stačí sa na pár minút zastaviť.

Subwoofer. Na doplnenie basovej zložky sa nám osvedčil malý aktívny subwoofer Awave V4 , ktorý v cene 199eur spraví to čo sa od neho očakáva. Výkon 180W RMS, frekvenčný rozsah 20-150Hz a káblové ovládanie v cene.

Multimédia. Celý systém je napojený na multimédiu Pioneer SPH DA250DAB. Takže USB, AUX, BT/BT audio, DAB, AM, FM, pripojenie kamery, pripojenie externých LCD nie je problém. Rádio je moderná má Android AutoCarplay takže nič mu nechýba.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade 3 dni.

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cena cca 2600eur.

 

Odkazy : FOCAL, AWAVE, HERTZ

Galéria

Použité produkty

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

12 + 14 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu