Položky 0

Ozvučenie Ford Mustang.

FORD MUSTANG GROUND ZERO REPRODUKTORY DSP TLMENIE ODHLUCNENIE.

V tomto krásnom Mustangu sme menili všetky reproduktory a pre zlepšenie kvality sme dopojili DSP zosilňovač a samozrejme subwoofer.

Tlmenie a odhlučnenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC N6 na vonkajší plech a EVOTEC ABSORBER 15 WAVE na tapacír. Tak isto sme tlmili aj zadné pláto, kde sú umiestnené zadné koaxiálne reproduktory.

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm komponentné trojpásmové reproduktory Ground Zero GZRC 165.3SQ do predných dverí. Dvere sme si nakáblovali od pôvodného zosilňovača, na pôvodnú kabeláž. Zvuk z týchto úžasných reproduktorov  sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 35-25.000Hz, citlivosť 90dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 150/230W hovoria v ich prospech. A hlavne pomohlo „priznať“ výškové reproduktory, ktoré teraz už nič „netlmí“. Do zadného pláta sme osadili koaxiálne reproduktory Ground Zero GZRF 6.5SQ frekvenčný rozsah 50-24.000Hz, citlivosť 91dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 100/140W.  Pre dostatok výkonu sme hneď dopojili DSP a zosilňovač.

DSP zvukový procesor.

DSP zvukový procesor Hifonics M8 má veľké výhody. Napríklad obsahuje možnosť dopojiť OEM rádio priamo do zosilňovača bez nutnosti ďalších prevodníkov a samozrejme má funkciu aj AUTO ON. DSP dovoľuje detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Má 6 kanálový HI Input-u8 kanálový RCA Output. Jeho malé rozmery ho predurčujú na ľahkú integráciu do interiéru vozidla. V toto prípade, keď nebolo v aute „čisté stereo“, ale od výroby zapojenie do Bi amping-u predné dvere, bolo potrebné použiť zvukový procesor na spojenie rozdelenej zvukovej zložky. Zvuk je možné, vďaka DSP, detailnejšie nastaviť pre konkrétneho zákazníka.

Zosilňovač.

Zosilňovač Ground Zero GZRA 4HD patrí medzi novinky a musím povedať, že zvukovo nás veľmi potešil.  Každopádne ani jeho cena 299,-Eur nie je vzhľadom na výkon 4×175/275 4/2Ohmy RMS vysoká. Poradí si aj s náročnejšími reproduktormi a použitie u nás našiel aj na 20cm repro. V tomto Mustangu napája predné trojpásmové a zadné koaxiálne reproduktory.

Subwoofer a monoblok.

Subwoofer sme osadili do OEM boxu. Použili sme 25cm basový reproduktor JBL CLUB 1024 s výkonom 250/1000W RMS/MAX a impedanciou 2×2 Ohmy. Objem uzavretého boxu je asi 15l a my sme samozrejme ozvučnicu vytlmili pre dosiahnutie lepšieho basového podania. Dostatok výkonu zabezpečuje digitálny monoblok Gladen RC 600c1 doplnený o káblové ovládanie, aby ste si vždy vedeli pridať, alebo ubrať.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade dva dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme 2400-2700eur.

 

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 2 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu