Položky 0

Ozvučenie Hyundai i30N.

HYUNDAI I30N REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE.

Prvý krok na zlepšenie zvuku je vždy vyriešiť dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné a koaxiálne reproduktory. Samozrejme aby bolo viac radosti, dopojili sme aj zosilňovač na reproduktory a monoblok na subwoofer.

Tlmenie a odhlučnenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 na vonkajší plech a EVOTEC ABSORBER 15 WAVE na tapacír .

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm komponentné reproduktory do predných dverí Ground Zero GZRC 165.2SQ-IV a koaxiálne Ground Zero GZRF 6.5SQ. Samozrejme všetko bolo dopojené na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. A samozrejme aj s ohľadom na servis, aby nebol problém so zárukou. Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 35-25.000Hz, citlivosť 90dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 120/190W za predné reproduktory a frekvenčný rozsah 50-24.000Hz, citlivosť 91dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 100/140W za zadné reproduktory hovoria v ich prospech. Tieto reproduktory veľmi rád zapájam do dobre vytlmených/odhlučnených dverí samozrejme na kvalitný zosilňovač. Vtedy dokážu výborne zahrať.

Zosilňovač na reproduktory.

Na využitie potenciálu reproduktorov sme použili štvor kanálový zosilňovač Gladen RC105c4 s výkonom 4×105/150W RMS 4/2Ohmy. Zosilňovač má automatické spínanie a vysokoúrovňový vstup, čo pri pripojení na sériové rádio každý ocení, hlavne keď to funguje ako má. Daný zosilňovač radi montujeme, pre jeho rozmery, zvuk a už spomínané Hi Input a AUTO ON. Za danú cenu veľmi dobrý zosilňovač.

Zosilňovač na subwoofer.

Na doplnenie basovej zložky sme použili subwoofer Ground Zero, ktorý napája monoblok Gladen RC 1200c1. Výkon 400/650/1120W RMS pri 4/2/1Ohm. Zosilňovač má automatické spínanie a vysokoúrovňový vstup, čo pri pripojení na sériové rádio každý ocení, hlavne keď to funguje ako má. Daný zosilňovač radi montujeme, pre jeho rozmery, zvuk a už spomínané Hi Input a AUTO ON. Samozrejme sme dopojili aj káblové ovládanie, aby ste si vedeli presne toľko basov dopriať, na koľko máte akurát náladu. Za danú cenu veľmi dobrý zosilňovač.

Subwoofer.

Basovú zložku a teda aj radosť z hudby nám dopĺňa subwoofer Ground Zero GZRB 20SPL. Jedná sa o bassreflex ozvučnicu, s objemom 21 litrov, osadenú 20cm basovým reproduktorom s výkonom 500/1000W RMS/MAX, impedanciou 2x2Ohmy a citlivosťou 84,6dB. Jeho rozmery 440x240x280mm nie sú ani veľké ani malé, ale zvukovo je výborný a úplne dostačujúci aj pre „náročnejších“.

 

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. Tento úkon stíhame do jedného pracovného dňa.
Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme 2200-2300eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 13 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu