Položky 0

Ozvučenie Mazda MX5.

MAZDA MX-5 FOCAL ISU 200 REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE. Táto Mazda už prešla úpravou, len už to bolo dávno a nový majiteľ ma radšej OEM vzhľad.  Prvý krok na zlepšenie zvuku je vždy vyriešiť dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné OEM reproduktory do predných dverí.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 a 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 na vonkajší plech a DR ARTEX LACE 05 na tapacír .

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  komponentné reproduktory FOCAL ISU 200 do predných dverí. Jedná sa o skvelé 20cm komponentné reproduktory. Vždy je lepšie, ak je možnosť /diera/, osadiť čo najväčší priemer, zvukový predne bude určite lepší. Každopádne rozhodovanie bolo Hertz CK165l vs Focal ISU 200 pri cenách 153,90 vs 168,90eur nebolo o čom.  Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 40-21.000Hz, citlivosť 93dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 80/160W hovoria v ich prospech.

Zosilňovač sme použili malý digitálny dvoj-kanál Gladen RC90c2, ktorý sa dá osadiť – schovať, vzhľadom na svoje rozmery skoro všade. Jeho výkon 2x85W RMS a hlavne jeho zvuk veľmi dobre padne k Focal-u. Samozrejme aj vzľadom na autorádio Pioneer s možnosťou lepšieho nastavenia zvuku, sme všetci spokojný s výsledkom.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade cca 2 pracovné dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme cca 850-900eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

6 + 14 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu