Položky 0

Ozvučenie Mercedes Benz SL500.

MERCEDES BENZ SL500 GROUND ZERO REPRODUKTORY DSP TLMENIE ODHLUCNENIE. V tomto krásnom SL500 sme menili predné „poškodené“ reproduktory a pre zlepšenie kvality sme dopojili DSP zosilňovač.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili STP N6 na vonkajší plech a LACE 05 na tapacír .

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm komponentné reproduktory Ground Zero GZRC 165.3SQ do predných dverí. Dvere sme si nakáblovali novými káblami a reproduktory sme osadili do pôvodného úchytu. Pôvodnú kabeláž ostala bez poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Zvuk z týchto úžasných reproduktorov  sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 35-25.000Hz, citlivosť 90dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 150/230W hovoria v ich prospech. Pre dostatok výkonu sme hneď dopojili DSP zosilňovač.

DSP zosilňovač MUSWAY M6v3 má veľké výhody. Napríklad obsahuje možnosť dopojiť OEM rádio priamo do zosilňovača bez nutnosti ďalších prevodníkov a samozrejme má funkciu aj AUTO ON. DSP dovoľuje detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Má 6 kanálový HI Input-u a okrem 6 kanálového zosilňovača ešte ďalšie nízko úrovňové výstupy na ovládanie externého zosilňovača. Výkon 6×70/105W 4/2 Ohmy, možnosť zapojenia mostík 3x210W RMS ohmy. Samozrejme je možne dopojiť káblové ovládanie, BT dongle, alebo BT-HD dongle pre streamovanie hudby priamo do DSP zosilňovača. Jeho malé rozmery ho predurčujú na ľahkú integráciu do interiéru vozidla. Zvuk je možné, vďaka DSP, detailnejšie nastaviť pre konkrétneho zákazníka.

BTS-HD dongle. Vzhľadom na staré rádio a absenciu BT audia sme dopojili hneď aj MUSWAY BTS-HD dongle pre bezdrôtové streamovanie hudby priamo napríklad s Vášho smartphonu. Dongle BTS-HD obsahuje funkciu streamovania zvuku, ktorá vám umožňuje bezdrôtovo prenášať hudbu vo vysokom rozlíšení z vášho mobilného zariadenia do zosilňovača DSP. Jednoducho pripojte dongle k zosilňovaču DSP cez USB a vyberte vstup Bluetooth® pomocou softvéru alebo voliteľného diaľkového ovládača DRC1. Vďaka vysokej 24-bitovej hĺbke vzorkovania a vzorkovacej frekvencii 48 kHz ponúka hardvérový kľúč s kodekom aptX™ HD dokonca vyšší štandard ako konvenčné CD, a teda Hi-Res zvuk. Zatiaľ čo konvenčné CD s dynamickým rozsahom 96 dB je už dobré, aptX-HD zvláda o neuveriteľných 24 dB viac.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade dva dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

5 + 8 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu