Položky 0

Ozvučenie MERCEDES BENZ VITO

MERCEDES BENZ VITO FOCAL REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE. Prvý krok na zlepšenie zvuku je vždy vyriešiť dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory..

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 a 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6  na vonkajší plech a STP ACOUSTIC FELT na tapacír . Tlmili sme aj ložnú plochu, deliaciu priečku, torpédo a priestor pod nohami vodiča a spolujazdca.

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  komponentné reproduktory FOCAL 165 AS do predných dverí. Aj keď sa jedná o univerzálnu sadu reproduktorov aj tak bolo dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 60-20.000Hz, citlivosť 91,3dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 60/120W hovoria v ich prospech. Reproduktory sme samozrejme napojili na 2 kanálový zosilňovač pre využitie ich potenciálu.

Zosilňovač. Pre využitie potenciálu týchto reproduktorov sme použili dvoj kanálový zosilňovač CRUNCH GTO 2120, ktorý nie je problém do auta integrovať vďaka jeho malým rozmerov a samozrejme aj bezproblémovým dopojením na OEM autorádio. Výkon 2×70/120Watt 4/2Ohmy je na reproduktory dostatočný.

Subwoofer. Pre zvýraznenie a doplnenie spodného pásma sme dopojili malý aktívny subwoofer Awave V4. Jedný sa o 10“ basový reproduktor v uzavretej ozvučnici, súčasťou ktorej je aj zosilňovač. V cene 199eur sa jedná o veľmi kvalitný výrobok, ktorý veľmi radi používame do konkrétnych montáži.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade cca 2dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme cca 1700 eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 14 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu