Položky 0
Nissan X-Trail Audioupgrade Focal Gladen GroundZero

Nissan X-Trail Audioupgrade Focal Gladen GroundZero

NISSAN XTRAIL ZOSILNOVAC REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE.

Požiadavka zákazníka bola osadiť kvalitné Focal reproduktory do predných dverí, do zadných osadiť kvalitné koaxiálne reproduktory, dvere samozrejme poriadne vytlmiť a odhlučniť a dopojiť 4 kanálový zosilňovač. Nissan X-Trail Audioupgrade Focal Gladen GroundZero

Tlmenie a odhlučnenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,42,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 na vonkajší plech a STEG S7 na tapacír. Vytlmili sme aj priestor pod nohami vodiča a spolujazdca. Použili sme Evotec 2,4STP Black Ton 6. Je to najlepší spôsob ako znížiť hluk od vozovky a prednej časti vozidla.

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme mali k dospozícií zákazníkové reproduktory Focal FLAX EVO PS 165 do predných dverí a  Ground Zero GZTF 6,5x do zadných. Samozrejme všetko bolo dopojené na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Zvuk sa nám veľmi páčil, aj keď Focal hrá od 60-28.000Hz, bál som sa toho spodku, ale všetko v poriadku. Citlivosť 91,5dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 70/140W u predných a frekvenčný rozsah 50-22.000Hz, citlivosť 91dB, Impedancia 3Ohmy a výkon 90/130W  hovoria v ich prospech. Zákazník ich ma v starom aute na rádio a teraz už išli pekne na zosilňovač ako si to Focal zaslúži.

Zosilňovač.

Na využitie potenciálu reproduktorov sme použili štvor kanálový zosilňovač Gladen RC70c4 s výkonom 4×68/105W RMS 4/2Ohmy, automatické spínanie a vysokoúrovňový vstup. Za danú cenu veľmi dobrý zosilňovač.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade štandardne jeden až dva dni .

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Treba počítať so sumou cca 1100eur.

Odkazy : FOCAL, GROUND ZERO, GLADEN

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 14 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu