0

Ozvučenie Nissan Xtrail druhý krok

NISSAN XTRAIL HERTZ REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE. Prvý krok na zlepšenie zvuku je vždy vyriešiť dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory do predných dverí.

 Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 a 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili STP BLACK GOLD vzhľadom na použité reproduktory. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a STP ACOUSTIC FELT na tapacír .

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm koaxiálne reproduktory Hertz CX 165 do zadných dverí. Samozrejme všetko bolo dopojené na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Frekvenčný rozsah 55-22.000Hz, citlivosť 93dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 70/210W.

DSP zosilňovač má veľké výhody. Napríklad obsahuje možnosť dopojiť OEM rádio priamo do zosilňovača bez nutnosti ďalších prevodníkov a samozrejme má funkciu aj AUTO ON. DSP dovoľuje detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Má 6 kanálový HI Input-u a okrem 6 kanálového zosilňovača ešte ďalšie dva nízko úrovňové výstupy na ovládanie externého zosilňovača. DSP zosilňovač od AWAVE DSP 6V2  sme použili na napojenie predného 20cm 2 pásma ako Bi-amping /štyri kanáli s DSP zosilňovača/ a ďalšie dva kanáli napájajú reproduktory v zadných dverách. Zvuk je možné detailnejšie nastaviť a výkon lepšie rozdeliť medzi jednotlivé reproduktory.

Ladenie DSP. Veľmi dôležité je naladenie DSP. Správnym nastavením EQ dokážete odstrániť napríklad „zlý“ zvuk čínskych multimédií ako v tomto prípade, ale aj odstrániť nedostatky audio komponentov od rádia cez zosilňovač až po reproduktory.  No a samozrejme každý to máme radi trochu inak, takže nieje problém nastaviť jednu zostavu pre individuálne potreby každého zákazníka. Veď nakoniec zákazník sa musí cítiť v aute dobre. Jazda autom už dávno nie je len o doprave z miesta A do miesta B, ale aj o relaxe a oddychu.

Kabeláž sme si spravili samozrejme novú. Kompletné prekáblovanie štyroch dverí a do prístrojovej dosky pre výškové reproduktory. Použili sme OFC medené káble a ako je vidno bolo ich hodne.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade 1 pracovný deň.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. V tomto prípade sa hýbeme 950-1050eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

12 + 8 =

Z nášho blogu