0

Ozvučenie VW Touareg

VW TOUAREG REPRODUKTORY AUDISON TLMENIE ODHLUCNENIE EVOTEC STP. Vylepšenie audia v tomto Touaregu sme v prvom kroku spravili výmenou reproduktorov v predných dverách a samozrejme vytlmenie a odhlučnenie dverí.

Tlmenie a odhlučnenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 a 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme dali STP BLACK SILVER. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a na tapacír STP Acoustic Feld.

Reproduktory. Aj keď v Touaregu boli od výroby osadené dvojpásmové komponentné reproduktory, my sme sa rozhodli pre trojpásmový systém. Príprava na to bola, tak by bola škoda nevyužiť. Reproduktory sme zvolili Audison APK 163. Ich veľká výhoda je rozdelená výhybka pre každý reproduktor. V prípade ako je tento, nie je potreba „sekať“ inštaláciu, keď je výškový reproduktor mimo dverí. A samozrejme aj zvuk je po výmene výrazne lepší.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. Auto bolo u nás dva dni nakoľko sa robil aj polep ochrannou fóliou.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme 550-600eur za dvojo dverí.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

6 + 12 =

Z nášho blogu