Položky 0
P02

Parkovacie senzory

                   

Parkovací senzor alebo parkovací asistent má za úlohu signalizovať vzdialenosť od prekážky pri cúvaní. Je to dobrá pomôcka pri parkovaní, najmä ak máte väčšie auto, alebo je odhad vzdialenosti pri cúvaní nepatrí medzi vaše olympijské disciplíny. Rovnako vás môže upozorniť na náhle vzniknutú prekážku ako napríklad dieťa, ktoré pribehne za loptou. O tom, že je to pomerne užitočná vec svedčí aj fakt, že viacero automobiliek začína cúvací senzor montovať sériovo.

Základom cúvacieho senzora sú 4 ultrazvukové snímače namontované do zadného nárazníka. Po zaradení spiatočky na prevodovke sa snímače aktivujú zariadnie začne signalizovať vzdialenosť od najbližšej prekážky. Signalizácia je jednak akustická a podľa modelu zariadenia môže byť zároveň zobrazovaná aj na displeji alebo LED stĺpcom. Vyššie modely poskytujú aj niekoľko komfortných funkcií naviac ako napríklad vonkajšiu a vnútornú teplotu, hodinky a podobne.

Štandardné modely cúvacích senzorov majú štyri ultrazvukové snímače, no na trhu sú už aj modely až s ôsmimi senzormi, pričom 4 sa inštalujú do zadného a 4 do predného nárazníka vozidla. Výhodou moderných cúvacích senzorov je možnosť lakovať ich do farby vozidla, takže esteticky nijak nenarúšajú vzhľad vozidla. 

Cena parkovacích senzorov zacína na príjemných 119,- € vrátane inštalácie v našom montážnom stredisku.

 

A na záver pár ukážok z inštalácií:

 Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

14 + 13 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu