Položky 0

Plnokrvné Infinity

KAPPA 65.7cs
     Prvá opisovaná sústava reproduktorov s názvom Kappa 65.7cs je vyhotovená ako dvojpásmový komponentný systém. Každý kanál tvorí dvojica reproduktorov – na reprodukciu hlbokých tónov je určený väčší 6-palcový reproduktor, reprodukciu vysokých tónov zabezpečuje menší z dvojice. Pri návrhu rozmiestnenia reproduktorov treba počítať ešte s jednou súčasťou setu a tou je pasívna výhybka, z ktorej sú vyvedené kábliky k jednotlivým reproduktorom, ako aj k zdroju signálu – autorádiu alebo zosilňovaču. Kappa 65.7cs je ideálna na montáž do dverí auta, kde sa vzhľadom na rozmery dá dobre umiestniť basový aj výškový reproduktor. Čo sa týka možnosti nastavenia parametrov zvuku, na pravej strane výhybky je umiestnený malý prepínač, ktorým sa ovláda úroveň výšok na úroveň + 3 dB alebo 0 dB. Montáž všetkých prvkov je pomerne jednoduchá a zvládne ju ktokoľvek, kto je aspoň trochu zručný. Všetky potrebné montážne diely sú súčasťou balenia.

KAPPA 693.7i

     Druhou dvojicou reproduktorov je sada s modelovým označením Kappa 693.7i. Oproti prvému modelu ide o úplne odlišný systém – triaxiálny trojpásmový systém. Ďalším rozdielom oproti predchádzajúcemu modelu je aj jeho väčší výkon RMS, ktorý je v tomto prípade 110 W. Čo sa týka zapojenia, je veľmi podobné zapojeniu predchádzajúceho modelu. Ak sme teda zvyknutí, že ku každému reproduktoru pripojíme len jeden káblik, budeme musieť porozmýšľať nad umiestnením a pripojením ešte jednej „krabičky“ s výhybkou, zvlášť na každý kanál. Samotný reproduktor má dva vstupy, jeden pre hlboké, druhý pre vysoké tóny. Aj tu sa môžeme stretnúť s jedným nastavovacím prvkom, už spomínaným prepínačom úrovne vysokých tónov.

Zvuk
     Kvalitu zvuku, najmä v oblasti basového hudobného spektra, ako aj vyššiu účinnosť zabezpečuje patentovaná technológia, pri ktorej má povrch membrány väčšiu plochu ako pri iných modeloch rovnakej veľkosti. To zabezpečí zvýšenie intenzity basových tónov. Samotné membrány sú tkané zo skleného vlákna, a tým dosahujú extrémnu pevnosť, ktorá sa prejaví najmä na čistote zvuku. Ten nie je skresľovaný rôznymi nežiaducimi ohybmi membrány. Určite ste si všimli, že obidva systémy využívajú externé pasívne výhybky na oddelenie frekvenčných pásiem. Pri modeli Kappa 693.7i by sme to možno ani nečakali. Všetky komponentné aj koaxiálne reproduktorové sety zo série Kappa tieto externé výhybky obsahujú. Ide o zariadenia navrhované počítačom, v ktorých sú použité vysokokvalitné súčiastky – od vzduchových cievok až po polypropylénové kondenzátory. Výsledkom je bezchybný hudobný prejav s dôrazom na čistotu a presnosť všetkých tónov.

Záver
     Možno sme ešte zabudli spomenúť niektoré parametre, ktoré stoja za povšimnutie. Za zmienku stojí výkon, s ktorým reproduktory pracujú. Pri prvom modeli je to výkon RMS 90 W, druhý model dosahuje číslo 110 W. Najzaujímavejším faktom na týchto reproduktoroch je asi ich impedancia vinutia, ktorá činí iba 2 ohmy!!! (Čo je pomerne vzácna záležitosť.) Na tento fakt treba prihliadať pri voľbe. Už sme spomínali schopnosť zahrať basy s vyššou intenzitou, ako by sa čakalo pri reproduktoroch s týmito rozmermi. Výrobca však „nezabudol“ ani na vysoké tóny, dôkazom čoho je horná hranica frekvenčného pásma, ktorá je na úrovni 25 kHz. Dosiahnutá je pomocou špeciálnych cievok na výškových a stredových elementoch. Všetky spomenuté parametre robia zo série Kappa viac ako len reproduktory do auta a posúvajú ich na úroveň, ktorú poznáme zo systémov pre domáce audio. Naviac pre všetkých priaznivcov tejto značky sú pripravené nové ceny. Oproti predchádzajúcej sérii klesla cena o 5 % a pri opisovaných modeloch dokonca až o 15 %, tak hurá na ne. 🙂


Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

2 + 15 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu