Položky 0

Predstavenie série: Infinity Reference

   Ucelený rad Reference, čítajúci celkom 13 typov od 100 mm až po 200 mm vrátane oválov 6 x 9 alebo 6 x 8 palcov, má za úlohu svojou zvukovou kvalitou a cenou osloviť zákazníkov, ktorí by radi vlastnili slušné ozvučenie za rovnako slušnú cenu. Jeho meniče dostali do vienka aj niekoľko zaujímavých technológií vylepšujúcich zvukové podanie. Napríklad membrány s technológiou „Plus One“ sa vyznačujú jemným drážkovaním na povrchu, ktoré zväčšuje plochu membrány až o 30 % v porovnaní s ostatnými reproduktormi rovnakých rozmerov. Výsledok sa prejaví hlavne v lepšom vyžarovaní basového podania. Pri komponentých systémoch sa stretneme s názvom patentovanej výbavy I-Mount, ktorá podstatne uľahčuje montáž výškových meničov, keďže ponúka niekoľko rôznych držiakov a vaničiek – od úplného zapustenia až po vyslovene povrchovú montáž, kedy stačí len malý otvor na prívodné vodiče. Ďalší názov „Edge-driven“ prináša novú dimenziu výškovým meničom, pretože textilná impregnovaná membrána nie je utopená v obrube, ale vystupuje nad povrch. Prínosom je hlavne širší vyžarovaný uhol. U komponentných výškových meničoch, ktoré sa umiestňujú priamo v interiéri auta, je membrána prekrytá ochrannou perforovanou mriežkou. No aby sme nezostali nič dlžní ani koaxiálnym meničom, tak tie zase obsahujú okrem „Plus One“ a „Edge-driven“ priamo na výškovom meniči malý prepínač 0/+3 dB. K tomu možno výškač vďaka technológii „Unipivot“ aj mierne nakloniť do strany, a tak ho lepšie nasmerovať na poslucháča.

ATmagazín     Samozrejme, že otestovať celý rad nie je možné, a tak sa predo mnou ocitá pár komponentných a ďalší pár koaxiálnych meničov s 6,5- palcovým priemerom. Túto dvojicu s najbežnejšie používaným priemerom budem teda dnes testovať, aby som zistil, koľko zvukovej kvality – tak dôverne známej pod značkou Infinity – bolo pri návrhu a výrobe pridelené tejto dvojici. Prvá zbežná obhliadka mechanickej konštrukcie odhaľuje lisovaný profilovaný kôš, pomerne veľký a ťažký magnet a pohyblivý gumený záves polypropylénovej membrány. Zatiaľ čo membrána má čistý priemer 120 mm (bez gumeného závesu), tak magnet má „iba“ o 30 mm menej. No niet sa čo diviť.V technických údajoch je trvalé zaťaženie na úrovni 90 W a v špičke až 270 W (!!). Impedancia 2,65Ω, frekvenčná charakteristika začínajúca pri 53 Hz a končiaca u 21 kHz, citlivosť 93 dB, tak tieto parametre prislúchajú verzii s oddelenou výhybkou a samostatným výškovým meničom. Korekcie +3 dB sú možné prepojením výškového meniča na samostatný vývod na výhybke. Koaxiálna verzia má identické technické parametre s výnimkou o niečo nižšej kombinácii výkonov (60/180 W).

Zvukové podanie
     Nasimulovať prostredie automobilu sa nám v redakcii podarilo už v nedávnom teste komponentných meničov, kedy sme vyrobili dve ploché ozvučnice približne objemu automobilových dverí. Nechávam pár vždy zopár hodín zahorieť, aby sa membrány rozhýbali a podali čo najlepší výkon. Koaxiálne reproduktory išli ako prvé a ich podanie je v tejto cene príjemným prekvapením. Dostatočne objemné basy boli doplnené o čitateľné stredné pásmo a pomerne výrazne „výšky“. Tie ale boli prepnuté na +3 dB, takže po zaradení nuly boli primerané celému pásmu. Za tieto peniaze niet zostave čo vyčítať. Ešte lepšie výsledky však dosiahla komponentová zostava. Zodpovedná výhybka a samostatný výškový menič dali zvuku vyššiu dimenziu, kedy podanie naberá na lepšej priestorovej separácii. Zaťažiteľnosť je veľmi dobrá a v dobre vykonanej inštalácii to určite tieto meniče „rozbalia“ k plnej spokojnosti nového majiteľa. A ten si bude môcť na okno spokojne nalepiť pribalenú samolepku s logom Infinity, aby bolo hneď každému jasné, že tu sa investovalo do zvuku.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 6 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu