0

Montáž parkovacej kamery a LCD do Renault Master

S veľkou dodávkou je ťažšie parkovať a aj skúsením vodičom sa zíde pomoc. V tomto prípade sme namontovali aj parkovacie senzory aj parkovaciu kameru. Parkovacia kamera Vám poskytne lepší pohľad na priestor za vozidlom. Nakoľko pri skriňovej dodávke je problém vidieť kam cúvate. Parkovacia kamera sa zobrazuje na domontovanom 7“ LCD displeji, ktorý montujeme namiesto stredového spätného zrkadla, nakoľko sme zvyknutý pri parkovaní kontrolovať aj toto zrkadlo v osobných autách. Po zaradení spiatočky sa automaticky zapne LCD aj parkovacia kamera. Na LCD je možné dopojiť ešte jedno video zariadenie ako kameru, DVBT tuner, DVD mechaniku …..

Parkovacia kamera je osadená v brzdovom svetle a tak nieje potreba vŕtať, alebo rezať do karosérie vozidla. Je viacej možností parkovacích kamier na konkrétne auta a keď nieje OEM kamera máme v ponuke aj UNI kamery. Kamery majú samozrejme ochranu proti poveternostným vplyvom IP67 a snímací senzor HD SONY CCD 1/3“.

Akustické parkovacie senzory slúžia na signalizáciu prekážok za vozidlom pri cúvaní s rozsahom od 1,5m do 0,3m. Senzory sa dajú osadiť do predného aj do zadného nárazníka. V tomto prípade štyri senzory v zadnom nárazníku. Používame len kvalitné sady, ktoré je možne ešte nastavovať pre potreby konkrétnej montáže a majú funkciu Anti-hook, ktorá zabezpečí, aby parkovacie senzory nevyhodnocovali ťažné zariadenie, alebo rezervné koleso na piatych dverách.

Koľko to trvá? Daná montáž trvala 5 hodín. Už máme svoje postupy a vieme čo, kde a ako.

Koľko to stojí? Daná montáž stála 410eur. Parkovacie senzory stoja od 120eur s DPH. Parkovacia kamera s 7“ LCD a montážou od 290eur s DPH, cena závisí od ceny parkovacej kamery a zložitosti montáže.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

5 + 3 =

Z nášho blogu