Položky 0

Reproduktory a subwoofer Fiat Ducato karavan.

FIAT DUCATO KARAVAN REPRODUKTORY SUBWOOFER TLMENIE ODHLUCNENIE. Hlavný problém tohto karavanu bolo zle rozmiestnenie reproduktorov v kabíne pre vodiča. Pre vodiča sme osadili do prístrojovej dosky reproduktory a vymenili sme „nevhodný“ subwoofer.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme prístrojovú dosku a priestor pod ňou. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 plech pod čelným sklom a na plast sme použili STP BLACK Silver. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 a EVOTEC Absorber 15 Wave. Takže aj hluk z prednej časti vyriešený a aj reproduktory budú mať dôstojné miesto na život.

Reproduktory. Plán bol síce iný, ale ako sa to u nás občas stane, auto si samo vypýtalo čo je mu najlepšie. Takže do plastu prístrojovej dosky sme po vytlmení, odhlučnení a samozrejme vyrezaniu otvorov osadili troj pásmové reproduktory Ground Zero GZTC 165.3X. Samozrejme bolo potrebne vyrezať otvory, ale to nie je pre nás problém. A prečo sme zvolili troj pásmo? Preto, aby mal vodič kvalitný a zreteľný zvuk aj počas jazdy, čo mu zabezpečí práve stredový a výškový reproduktor nasmerovaný na vodiča a spolujazdca. Parametre: výkon 120/180W RMS/MAX, citlivosť 91dB, frekvenčný rozsah 50-22.000Hz, deliace frekvencie 430/6000 Hz a impedancia 3 Ohmy. Napojené sú zatiaľ na multimédiu Alpine, do budúcna pripravené na zosilňovač, keby zákazník požadoval. Zvukovo sme zatiaľ spokojný.

Subwoofer. Na doplnenie spodného pásma sme použili subwoofer ESX V800A, ktorý v cene 249eur ponúka 200/400W RMS/MAX, vysokoúrovňový vstup s automatickým spínaním, LP 50-150Hz, Bass Boost 0-12dB, bass remote čo je veľmi dobré a rozmery sú 235 x 275 x 350/240 mm. Subwoofer je osadsený 20cm basovým reproduktorom s 20cm pasívnym žiaričom.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade 2 dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cena cca 1100eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

9 + 5 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu