Položky 0
Sample Image

Reproduktory RFX od SAL

Citlivosť reproduktora (hlasitosť) významne ovplyvňuje veľkosť jeho magnetu. Čím väčší je magnet, tým hlasnejší zvuk vydáva reproduktor na určitý vstupný signál. Produkt nižšej kvality má väčšinou malý magnet. 

Označenie NEO – ktoré sa objavuje v kóde výrobkov RFX série – poukazuje na použitie neodýmiového magnetu. Tento moderný magnet je päťkrát silnejší ako tradičné feritové magnety reproduktorov. To znamená aj to, že je schopný zabezpečiť i päťkrát väčšie magnetické silové pole, čo znamená hneď dve obrovské výhody: reproduktor bude ľahšíhĺbka zabudovania menšia.    

Výhody nižšej hmotnosti:

         nezaťažuje prvky karosérie, zadný panel (v prípade zabudovania veľkého oválu nie je potrebné spevniť zadný panel, alebo dať vyrobiť nový)

         spôsobí menšiu rezonanciu v okolitých prvkoch, čo zlepšuje kvalitu zvuku

         nezvyšuje vlastnú hmotnosť vozidla (pri vážnejších zvukových systémoch to môže znamenať aj niekoľko kilogramov naviac)

         omnoho menšie zaťaženie reproduktora z rezonancie, zabudovanie je stabilnejšie

Výhody menšej hĺbky zabudovania:

         bez problémov a úsilia sa môžu vstavať na všetky fabricky vytvorené miesta pre reproduktory

         v prípade špecifického umiestnenia sa ľahšie vytvorí menšie miesto pre reproduktor 

         pri zabudovaní do dvier nebráni v pohybe okien, v ich spustenom stave (to sa často stane, ak fabricky dodaný reproduktor vymeníme za nový s tradičným magnetom) 

         nie je potrebné použiť prstenec na nadvihnutie reproduktora, aby sme vylúčili predchádzajúcu nevýhodu 

  Membrána reproduktora tiež nie je bežná: bola vyrobená zo zmiešaniny nomexuhodvábu. Tieto dva materiály nezabezpečia iba módny vzhľad, ale zároveň aj hlavnú podmienku dobrej zvukovej kvality; ľahkú, ale zároveň pevnú konštrukciu. Okrem toho vynikajúco odolá aj rozmarom počasia: veľkému teplotnému rozdielu i pare v zimnom a letnom období. 

  PEI výškový kalotový reproduktor umiestnený v strede kónusu chráni tmavosivá mriežka pred vonkajšími vplyvmi.

Stredobasové reproduktory priemeru 130 mm a 165 mm – ktoré sú súčasťou komponentných setov – sú aj zvlášť dostupné. Využitie viacerých stredobasov je najjednoduchším spôsobom na zvyšovanie tlaku zvuku. Keďže ich hmotnosť je mimoriadne malá vďaka neodýmiový magnetu, možno bez problémov zabudovať 4 až 6 ks do jedných dverí.    

  Osobitný dizajn zabezpečí výhybke jej priesvitný kryt. Hlasitosť výškového reproduktora je možné nastaviť v štyroch krokoch, čo uspokojí všetky požiadavky. Toto ponúka možnosť na optimálne naladenie zvukových sústav aj pri najrôznejších spôsoboch umiestnenia.  

  Membrána výškového kalotového reproduktora je priemeru 1” a vyrobený z hodvábu, ktorý pričarí do vozidla cinkavú zvukovú kvalitu najnáročnejších domácich reproboxov. Vďaka tomu kvalita zvuku je prirodzená. Tieto reproduktory obstoja pri všetkých hudobných štýloch.  

K pomeru vynikajúcej ceny/hodnoty patrí aj trojročná záruka.    

 

O výrobkoch skupiny RFX možno povedať, že ide o naozaj kvalitné produkty za veľmi výhodnú cenu. Tieto veľmi ľahké zariadenia majú také veľké prednosti, okolo ktorých nemožno prejsť bez povšimnutia. Túto kategóriu odporúčame na fabricky vytvorené miesta, kde sa nedá zabudovať reproduktor bez poškodenia alebo vybudovania panela. Poškodenie automobilu je pre mnohých ľudí neakceptovateľné a panel by bol drahší ako reproduktor. Lacné a jednoduché riešenie? RFX!

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

13 + 5 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu