0
Reproduktory tlmenie Škoda Superb 2

Reproduktory tlmenie Škoda Superb 2

ŠKODA SUPERB 2 HERTZ REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE. Prvý krok na zlepšenie zvuku je vždy vyriešiť dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili komponentné reproduktory do predných dverí. V prvom kroku sme tak isto vytlmili pod nohami vodiča a spolujazdca a torpédo.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,42,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili STP BLACK SILVER. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a STEG S7 na tapacír .

Tlmenie a odhlučnenie torpédo /priestor pod stieračmi/. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4. Druhý krok odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby a komfort počas jazdy. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC NEOPRENE N10. Týmto spôsobom znížime hluk prenikajúci do auta od motora.

Tlmenie a odhlučnenie pod nohami vodiča a spolujazdca. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4. Druhý krok odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby a komfort počas jazdy. Na odhlučnenie sme použili STP Black Ton, ktorý máme v troch hrúbkach 4, 6 a 8mm a tak vieme použiť najvhodnejšiu variantu pre konkrétnu aplikáciu. Týmto spôsobom znížime hluk prenikajúci do auta zo spodnej časti, od cesty, kolies a od motora. V tomto kroku sme auto len vytlmili nakoľko nebolo miesto na odhlučnenie.

Reproduktory. Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili talianské komopnentné reproduktory HERTZ CK165L do predných dverí. Osadili sme ich do lakovaných / impregnovaných MDF redukcií. Samozrejme dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu.

Zosilňovač sme v tomto prípade nemontovali, ale všetko je pripravené keby sa zákazník preň rozhodol. Dopojiť zosilňovač či už klasický, alebo s DSP procesorom nie je problém bez poškodenia, teda bez padnutia záruky na vozidlo.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade jeden pracovný deň.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cenovo sa hýbeme 550-600eur.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

12 + 5 =

Z nášho blogu