Položky 0
Sample Image

Reproduktory WRX od SAL

Už aj najmenší (100 mm) člen skupiny má 3-pásmové prevedenie, ktoré je pri 100 mm rozmere raritou, veľký ovál dostal až 4 reproduktory. Použitie viac reproduktorov zabezpečí široký frekvenčný rozsah, ale každý reproduktor ozvučí len to pásmo, ktoré vie reprodukovať s najväčšou možnou účinnosťou a kvalitou zvuku. Samozrejme už majú zabudovanú aj potrebnú výhybku (kondenzátor).

Kôš reproduktora sa vyrobil z nerezonujúcej hliníkovej liatiny v záujme dosiahnutia lepšej zvukovej kvality. V tejto cenovej kategórií je kuriozitou, pretože väčšinou je to špecifickosť výrobkov špičkovej kategórie. Stabilná liatina umožnila, aby sa okolo koša umiestnilo iba veľmi málo vystužovacích prvkov, výsledkom čoho je, že pod membránou nebráni nič voľnému prúdeniu vzduchu von a dovnútra. To výrazne zvyšuje účinnosť a prispieva k dynamickej reprodukcii. Pekne vypracovaná pochrómovaná tvárna liatina vedľa magnetu skrášľuje elegantný design a zároveň potvrdzuje, že ide o ozaj kvalitný výrobok.

Základným materiálom membrány je PEI (polyetylén) medenej farby, ktorý dobre odoláva extrémnym teplotným podmienkam často sa vyskytujúcim vo vozidlách, zároveň je v potrebnej miere ľahký a pevný pre dosiahnutie dobrej zvukovej kvality. Stredný reproduktor je mylarový kalotový, malý výškový zas odolný piezo reproduktor. Záves kónusu je z trvácnej butylovej gumy, ktorého zachycuje akoby do rámu elegantný leštený hliníkový okraj, použitý namiesto bežného, na čierno zafarbeného okraju. Tým užívateľom, ktorí reproduktory nezabudujú na fabricky vytvorené miesto, ale na základe individuálnych nárokov, sa zídu pribalené čierno-strieborné ochranné mriežky, ktoré harmonicky nasadia na reproduktory.

 

   

 

 

WRX komponentné sety

Dvojpásmové komponetné sety (WRX 13S: 130 mm; WRX 16S: 165 mm) sú ešte viac netradičnejšie než viac pásmové reproduktory. Prevedenie bez prachovky umožnilo použitie nezvyčajného kónusu – lievikovitého, ktorý ponúka osobitný design v medenej farbe. Pravdepodobne odzrkadľuje trend nasledovných rokov. Tieto stredobasové reproduktory sú dostupné aj samostatne s 130 mm i 165 mm priemerom. Vedľa dobrej zvukovej kvality nebude teda problém dosiahnuť vo vozidle ani vynikajúcu hlasitosť. Podľa potreby možno umiestniť aj viac stredobasových reproduktorov do dverí.

 

 

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 6 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu