Položky 0

Slovenský rozhlas chce v lete spustiť dopravný servis Zelená vlna

   "Pripravujeme tím spolupracovníkov, programovú štruktúru, technológie a softvérové výstupy tak, aby sme mohli okamžite po spustení tohto veľkého projektu doň vstúpiť," povedala neskôr novinárom s tým, že schváleným termínom spustenia projektu bude predchádzať väčšia informačná a promo kampaň. Projekt sa začne na vlnách Rádia Slovensko a postupne nabehne aj na ďalšie programové okruhy.

     Technický riaditeľ SRo Róbert Oravec dodal, že vo zvukovej podobe nebude rozdiel medzi ich dopravným spravodajstvom a tými, ktoré robia licencované rádiá. "My pridáme ešte dátovú službu, ktorá je šírená prostredníctvom systému RDS (Radio Data System) podslužbou TMC (Traffic Message Channel)," informoval. Ide o vysielanie dynamických údajov pre navigačné systémy v automobiloch. Poslucháči-vodiči budú môcť okamžite prijímať informácie o aktuálnych dopravných situáciách, ktoré v danom momente vznikli (nehody, rýchle uzávierky či kalamitné situácie) a ktoré sa nedajú vložiť do mapových podkladov pre navigačné systémy. Vodiči nemusia mať práve naladené rádio, stačí im navigácia.

Traffic Jam     Na margo zaregistrovania značky "Zelená vlna Rádia Okey" pre licencovaného vysielateľa 1. júna Úradom priemyselného vlastníctva (ÚPV) Zemková uviedla, že podnikajú právne kroky na doriešenie tejto situácie, pretože ju za problém skutočne považujú. Právne kroky chystajú voči ÚPV a smerujú k "vyčisteniu úkonov", ktoré v tejto veci urobil, povedala riaditeľka.

     Podľa nej je právna situácia taká, že po rozdelení Československého rozhlasu v roku 1993 zostala táto značka aj s programom Zelená vlna u Českého rozhlasu (ČRo). Vtedy sa recipročne do rúk SRo dostala značka Pozor, zákruta! SRo teraz získal licenciu pre jej použitie na území SR od ČRo, ktorý má Zelenú vlnu registrovanú na použitie v celej Európe. "Riadne sme ju ohlásili na Úrad priemyselného vlastníctva (ÚPV) a v marci nám ju zaregistroval. V máji registroval značku Zelená vlna Rádia Okey pre tie isté tovarové a službové kategórie pre licencovaný subjekt," hovorí Zemková.

     Ako doplnila, "situácii vie aj ČRo a právnici spolupracujú, majú aktívnu legitimáciu na podanie prípadnej sťažnosti alebo aj žaloby," uviedla s tým, že ČRo by to inicioval na medzinárodnej úrovni, teda prostredníctvom Medzinárodného úradu Svetovej organizácie duševného vlastníctva v Ženeve, zatiaľ čo na slovenskej úrovni bude kroky voči národnému úradu podnikať SRo. Ten sa však takémuto scenáru chce vyhnúť a bude sa snažiť riešiť problém mimosúdne. "Od začiatku razíme filozofiu: radšej dohody než akýkoľvek súdny spor," povedala Zemková.

     Výkonný riaditeľ Rádia Okey Bob Koštanský v reakcii pre TASR uviedol, že Rádio Okey je právoplatným vlastníkom ochrannej známky Zelená vlna Rádia Okey. "Táto značka je dostatočne odlišná práve použitím slovného spojenia 'rádia Okey', na základe čoho predpokladám, že úrad nám značku zaregistroval," povedal.

     Podľa jeho slov podali prihlášku na ÚPV na zaregistrovanie ochrannej známky ešte v lete 2008, konkrétne 11. júla. Osvedčenie o registrácii s dátumom zápisu 5. mája 2009 dostali 13. mája a od 1. júna začalo Rádio Okey túto platnú ochrannú značku používať vo svojom vysielaní.

     Spustením Zelenej vlny sa má odstrániť slabina Rádia Slovensko, za ktorú jeho riaditeľka Jana Segečová nedávno označila práve dopravný servis.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

7 + 3 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu