Položky 0

Správna šestka

Kenwood KDC-W3041

Hodnotenie    
Cena: 120,- €
Zvuk 40% 1.4
Laborátorium 30% 1.4
Prax 30% 1.7
     
Základná trieda
1,5
Cena/výkon: vynikajúci
 

     Ďaleko najlacnejší prístroj v celom teste nesie označenie Kenwood KDC-W3041. Toto rádio existuje vo dvoch variantách, líšiacich sa len farbou podsvietenia tlačidiel. Koncovka "A" označuje červené, "G" zelené podsvietenie. Prvú pochvalu vyslovujeme za ovládanie, ktoré vďaka otočnému ovládaču a tlačidlovému krížu funguje veľmi dobre, i keď kríž pre skok medzi skladbami a zložkami je trochu malý. Ostalo tak ale miesto pre konektor pripojenia mp3 prehrávača. U jednotlivých zdrojov môže byť  nastavovaná ich hlasitosť, napr. pokiaľ je slúchadlový výstup prehrávača trochu slabý. Okrem toho sa dá tomuto zdroju priradiť samostatné meno, napr. "Portable" alebo "Game", pokiaľ by niekomu "Aux" nič nehovorilo. Jediným stlačením tlačidla sa dá kedykoľvek zapnúť bassboost, ktorý dodá hĺbkam na sile, a môže tak zlepšiť zábavnosť počúvania. U rádií sa v tom obvykle nijak nevyžívame, ale keď sme zbadali namerané hodnoty Kenwoodu, poklesla nám brada z toho, akých čistých a bezchybných výsledkov dosiahol. Celkovo to ukazuje na rádio zamerané na začiatočníka, ktorý žiada jednoducho kvalitné autorádio bez parádičiek. Teraz ešte aby to taktiež hralo.

Zvuk
     Chcete počuť pravdu? KDC-W3041 je pravdepodobne zvukovo najlepšie autorádio, ktoré sa dá kúpiť za cca 120 €. Hraje radostne, neutrálne a jasne. To je vzhľadom k cene pozoruhodné. Skutočné zaujímavý hlas Rebeccy Pidgeon v skladbe Spanish Harlem je Kenwoodom reprodukovaný tak bezchybne, ako sme to nepočuli ani u ďaleko drahších autorádií.

Záverom
     Jednoduchosť, funkčnosť a vynikajúca kvalita, to je stručná charakteristika Kenwood KDC-W3041. Tu končia všetky výhovorky, za 120 € musí staré autorádio preč.

Zhrnutie testu
     Predstavené cenové dostupné modely sa môžu pochváliť svojimi dielmi pozoruhodnými kvalitami. Každá z týchto hlavných jednotiek je sama o sebe dobrým dôvodom pre výmenu autorádia. Výrobcovia samozrejme museli kde čo oželieť, inak by takto priaznivých cien nemohli dosiahnuť. Niektoré rádio nemá výstupy predzosilňovača, iné USB rozhranie alebo dokonca prehrávaciu mechaniku.

     Komu záleží na zvuku, mal by sa bližšie porozhliadnuť najmä po Alpine CDE-9872R. Pokiaľ ide o rozlíšenie a dynamiku, zvláda väčšina konkurencie síce takisto, ale celkovo pôsobí zvuk Alpine najusporiadanejšie. Za neveľký príplatok je s týmto modelom navyše ľahko dosiahnuteľné i Bluetooth a ovládanie iPod.

     Výhradne na malé pamäťové média sa zameral Blaupunkt Brisbane SD48. V súčasnosti už iste existuje celá rada užívateľov, ktorí vzdali neustále vypaľovanie CD s novými mp3 a s absenciou CD mechaniky sa ľahko zmieria. Práve im zvlášť doporučujeme bližšie zoznámenie s týmto autorádiom. Kto oproti tomu nezamýšľa zaobstaranie externého zosilňovača, a preto nepotrebuje výstupy predzosilňovača, tomu veľmi dobre vyhovie JVC KD-G351. Navyše je tu možnosť pripojenia USB disku a mp3 prehrávača – častá požiadavka na moderné autorádio. To vie i Pioneer DEH-4000UB, ktorý navyše dokáže zásobovať signálom basový zosilňovač. Zvukovo nás presvedčili i jeho interné koncové stupne, takže sme mu udelili víťazstvo v teste. Pokiaľ sa vám to zdá stále veľmi drahé, tak cca 120 € za Kenwood KDC-W3041 už by malo byť odpoveďou i na tento argument. Za tieto peniaze dostanete síce autorádio bez USB, zato ale dobre ovládateľné, veľmi dobre hrajúce a i inak veľmi kvalitné.

KDC-W3041AY/GY - Skvelá cena

Celý článok s ďalšími piatimi autorádiami si môžete prečítať v časopise Car & Hifi 05/2008

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

6 + 5 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu