Položky 0

Správne tlmenie dverí

V tomto pokračovaní sa budeme venovať práve tlmeniu dverí, ktoré sa tlmia z viacerých dôvodov. Či už tlmíte kvôli hudbe alebo kvôli hluku, ktorý cez dvere prechádza do kabíny auta, je potrebné vedieť zopár základných vecí a mať hlavne kvalitný tlmiaci materiál.

Správne tlmenie dverí

Ako prvé je potrebné si uvedomiť, že neskúsený človek môže dvere pri rozoberaní poškodiť, preto by ste mali zvážiť svoje schopnosti. Ďalším krokom je príprava. Budete potrebovať tlmenie, odlučnenie, nožík, valček, náradie na rozobratie dverí a v niektorých prípadoch aj papierovú pásku. Opatrne demontujte tapacír. Ten zatiaľ odložte na bok. Keď máte tapacír dole môžte odstrániť parozábranu. Niektoré auta majú plech (plast). V tomto prípade je demontáž komplikovanejšia. Treba povoliť okno (to sa bude lepiť páskou o rám dverí), vybrať kľučku dverí a uvoľniť zámok, aby sa dal plech demontovať.

Začneme s dôkladným očistením dverí. Je dôležité, aby boli dvere čisté inak sa môže tlmenie odliepať. Keď sú dvere čisté môžme začať. Tlmenie lepíme na vonkajší plech dverí a dávame si pozor, aby bol na čo največšiej ploche, ale aby nezasahoval do mechanizmu kľučky a iných mechanických častí dverí. Po nalepení tlmenia ho musíme poriadne vyvalčekovať, aby dobre držalo. Ďalej začneme lepiť odhlučnenie. Tiež si dávame pozor na mechanické časti dverí. Dôležité je, aby ohdlučnenie nebolo z malinkých kúskov, ktoré by sa mohli časom odlepiť. Tento materiál už netreba vyvalčekovať.

Ďalej pokračujeme miestom, kde bola parozábrana alebo plech. Ak tam bol plech treba ho zložiť presne tak, ako bol. Tento krok je veľmi dôležitý. Preto sa ho snažte robiť čo najprecíznejšie. Ak tam bola parozábrana tak tu nahradíme tlmením a dávame si pozor, aby sme neprelepili tiahla, air bag (ak tam je) a podobné časti dverí. Podľa veľkosti otvorov treba zvážiť hrúbku materiálu. Čím väčší otvor tým hrubší materiál.To isté urobíme aj keď tam máme plech. Nakoniec to cele vyvalčekujeme. Posledný krok pred tým, ako začneme skladať dvere je vytlmenie tapacíru. Ten jednoducho položíme na stôl, na ktorom máme mäkký podklad, aby sa tapacír nepoškodil, vylepíme tlmením a dôkladne vyvalčekujeme. Následne môžme poskladať dvere. Keď máme poskladané dvere vyskúšame, či nám všetko správne funguje – otváranie / zatváranie okien a dverí.

Použitý materiál

Tlmenie : DrARTEX alebo Autofun Odhlučnenie : Neoprene 6mm alebo Neoprene 10mm Nevieš si vybrať? Nechaj si poradiť a vyber si jeden z naších setov na tlmenie.

Tlmenie dverí s parozábranou

Tlmenie dverí uzavretými s plechom, či plastom

Video ako správne tlmiť dvere auta

A na koniec krátke video z našej montáže.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

1 + 6 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu