0

SUBWOOFRE MERCEDES BENZ GROUND ZERO GZRK 165SQ

Nové Mercedes autá majú zaujímavo spravený audio systém. Niečo podobné ako má BMW, teda basové reproduktory umiestnené v podlahe vozidla a vo dverách 10cm komponentnú sadu. Či je to dobré, alebo zlé je to tak a musíme s tým žiť. Osobne mám radšej klasické riešenie 16,5cm komponentné reproduktory vo dverách a subwoofer v kufri. No ale keď nám to inžinieri takto spravili poďme na to.

Basové reproduktory sú osadené v podlahe pod nohami vodiča a spolujazdca. V základnom audio systéme je len jeden pod spolujazdcovými. Keďže OEM riešenie od svetových značiek je na cenovke od 399eur za pár, rozhodol som sa pre ponuku lacnejšieho riešenia, ktoré sme robili na začiatku, keď ešte veľký hráči nemali čo ponúknuť.

Riešenie je 165mm stredobasový reproduktor od nemeckej značky Ground Zero GZRK 165SQ. Prečo som sa rozhodol preň? Jednoduchá odpoveď výkon, frekvenčný rozsah a samozrejme cena. Výkon110/160W RMS/MAX teda dostatočný a vzhľadom na OEM riešenie je skoro dvojnásobný. Frekvenčný rozsah 35-4000Hz je minimálne porovnateľný a cena 109Eur je bezkonkurenčná.

Komu a kedy toto treba? Ja si myslím, že to bude najviacej montovaný set, samozrejme vzhľadom na cenu, ale aj kvalitu. Budeme resp pracujeme aj na riešení 20cm basových reproduktorov, tam bude ale vyššia cena samozrejme /môj plán je cena s redukciami 399eur/. A samozrejme máme v ponuke aj OEM riešenie od STEG, Ground Zero, Gladen a Musway. Je z čoho vybrať.

Každopádne k tomu treba ešte redukcie aby sa o dalo osadiť. Jedná sa o presné plastové výlisky ako je vidieť na obrázkoch. Cena komplet je 199eur s DPH /2x reproduktor, 2x redukcia, 2x MDF/

Ako ich zapájať? Určite pri danom výkone by som zvolil zosilňovač. Pri otázke aký, by som volil asi DSP 6 kanál napríklad od AWAVE, veď pri MOC 399Eur máte vyriešené napájanie dvoch basákov a štyroch dverí a to ešte pekne doladiť cez DPS zvukový procesor presne na požiadavky / uši zákazníka. Pracujeme na ponuke setov od Ground Zera, ktoré budú čoskoro v ponuke.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

5 + 13 =

Z nášho blogu