Položky 0
2010/10/andrejove_loga_novinka_at4.jpg

Svetlá pre Led denne svietenie

Rozmery: 146x44x47mm (Š x V x H)
Spotreba: 2x5W
Napájacie napätie: 10 – 30 V
Zabudované špeciálne LED moduly ss elektronickým riadením prúdu
Životnosť po celú dobu prevádzky automobilu
Automatické rozsvietenie a vypnutie
Robustné vodotesné prevedenie
Veľmi efektné biele svetlo s teplotou 6000K (ako xenóny)

Použitie svetiel pre denné svietenie
V súvislosti s novými legislatívnymi podmienkami upravujúcich prevádzku motorových automobilov a nariadení celodenného svietenia je veľmi aktuálne náhradné osvetlenie automobilov určené výhradne pre osvetlenie počas dňa za nezníženej viditeľnosti.

Prevedenie a umiestnenie svetiel pre denné svietenie je dané homologačným predpisom EHK/OSN č. 48, ktorý predpisuje vyhláška č. 341/2000 Zb. a ich používanie sa riadi zákonom č. 361/2000 Zb. o prevádzke pozemných komunikácii pozmeneným zákonom č. 411/2005 Zb.

Svetlá pre denné svietenie sa vyznačujú silne rozptýleným tokom svetla, ktorý netvorí kužel ako u bežných reflektorov. Rozptýlene svetlo svojim charakterom neoslňuje protiidúcich šoférov ani neosvetľuje vozovku, ale v dostatočnej miere zaisťuje zásadnú podmienku bezpečnej prevádzky „byť videný“.

Hlavným prínosom týchto prídavných svetiel je úspora energie, lebo pri ich používaní nesvietia obrysové, stretávacie ani koncové svetlá automobilu. Úsporu prinesie taktiež predĺženie životnosti žiaroviek či výbojok, ktorú pocíti predovšetkým šoféri vozidiel s xenónovými svetlami, ktorých výbojky majú síce dlhšiu životnosť ako bežné žiarovky, ale ich výmena je výrazne nákladnejšia.

Montáž svetiel pre denné svietenie nie je prestavbou automobilu ani zmenou technických údajov, a preto ich umiestnenie na automobil nepodlieha žiadnemu dodatočnému schvaľovaniu ani zápisu.

Zásadné pravidlá pre dodatočnú montáž svetiel pre denné svietenie:
– Na jeden automobil sa montujú dva kusy (jeden pár) svetiel
– Umiestňujú sa vo vodorovnej rovine vo výške od 250mm do 1500mm na prednú časť automobilu
– Vzdialenosť svetiel od bočného obrysu je max. 400mm a vzájomne medzi svetlami min. 600mm (u automobilov so šírkou menšou ako 1300mm je povolená vzájomná vzdialenosť 400mm)
– Svetlá sa rozsvietia automaticky po zapnutí zapaľovania (naštartovaní motoru) a zhasnú po jeho vypnutí
– Pri rozsvietení obrysových svetiel musia svetlá pre denné svietenie automaticky zhasnúť

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

10 + 15 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu